1
Steaua
Gnohere 72'

Asa am trait Craiova - Steaua 0-1

Derby-ul zilei in Liga 1 le-a opus pe CS Universitatea Craiova si Steaua Bucuresti intr-un meci programat la Severin in etapa a 5-a din Liga 1.

22:25

Avram pune capat intalnirii si Steaua castiga al treilea meci la rand in playoff.

90'

Calancea se opune golului la sutul lui Jakolis pe contraatac.

90'

Contraatac taios al Stelei irosit de Gnohere. Oaspetii puteau inchide meciul.

79'

Nita intervine la o lovitura de cap a lui Gustavo cu pretul unei accidentari. Portarul stelist s-a lovit cu spatele de bara si ramane intins pe gazon.

72'

Gol Gnohere!

Steaua deschide scorul prin Gnohere cu o lovitura de cap din sase metri la o recentrare a lui Momcilovic. A fost o faza fixa de care stelistii au profitat din plin.

71'

Gnohere suteaza in bara la cea mai mare ocazie a meciului de pana acum. Totul a pornit de la o minge pierduta de Screciu in propria jumatate de teren.

70'

Boldrin suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

63'

Alibec isi pierde cumpatul si ii da peste picioare lui Bancu fiind serios apostrofat de patimasii suporteri olteni.

50'

Jakolis in locul lui Pleasca si Gnohere in locul lui De Amorim la Steaua. Reghecampf mizeaza totul pe cartea atacului.

49'

Calancea ii sufla mingea din cap lui Pleasca. A fost o minge sutata de Alibec si deviata de zidul gazdelor.

48'

Boldrin obtine lovitura libera la nici un metru de linia careului advers. Avram era aproape de faza si a fluierat imediat.

46'

Tanase suteaza pe langa poarta dupa o actiune in partea stanga.

46'

21:19

Avram fluiera finalul primei reprize.

38'

Schimbare la Steaua: intra Boldrin in locul lui Muniru.

36'

Pe reluarile TV s-a vazut cum portarul stelist Nita a fost primul care i-a acordat primul ajutor lui Ivan.

35'

Ivan se ridica si paraseste pe picioare terenul, insa arata ca un pugilist dupa un KO.

34'

Ivan acuza o accidentare in zona capului dupa un duel aerian cu Balasa. Acesta ramane inconstient si este chemata ambulanta de urgenta la nivelul terenului.

30'

Dimitrov ezita sa-l atace pe Tanase si decarul stelist suteaza pe langa poarta. Doar al doilea sut al Stelei spre poarta in acest meci.

28'

Ivan scapa singur spre poarta stelist, dar sutul sau este blocat de Nita. Corner pentru Craiova la respingerea lui Balasa.

20'

Baluta suteaza pe langa poarta din afara careului dupa o noua incursiune in viteza din partea lui Ivan.

19'

Ivan suteaza pe poarta in bratele lui Nita.

15'

Jazvici pleaca din spatele lui Momcilovic la o pasa a lui Baluta si incearca sutul la coltul lung. Mingea se duce alaturi.

13'

Faza fixa ramane fara rezultat dupa ce Alibec a pasat practic la portar.

12'

Alibec obtine lovitura libera in duel cu Screciu la marginea careului advers.

11'

Se incing spiritele dupa ce Avram a lasat jocul liber la un branci pe care Bancu i l-a dat lui Enache.

10'

Bancu trimite in adancime pentru Ivan, insa acesta suteaza in blocajul lui Moke.

7'

Zlatinsky suteaza peste poarta aparata de Nita.

6'

Craiova insista la poarta Stelei si Ivan scoate lovitura libera in duel cu Pintilii la marginea careului stelist.

5'

Jazvici obtine lovitura libera in duel cu Momcilovic. Faza periculoasa pentru poarta stelista.

4'

Barthe respinge pana in picioarele lui Enache si acesta reia pe langa poarta din prima.

1'

Marius Avram fluiera startul meciului. Aproximativ 10.000 de spectatori in tribune.