2
Steaua
Enache 80' Pintilii 25'

Asa am trait Craiova - Steaua 1-2

Derby-ul Universitatea Craiova - Steaua a fost live text in aceasta pagina incepand cu ora 20:00. Meciul s-a jucat la Severin.

21:52

Steaua termina meciul in jumatatea adversa la ultimul fluier al lui Hategan.

90'

Muniru suteaza in forta dupa o actiune prelungita de atac a Stelei. Am intrat in ultimul minut al prelungirilor.

90'

Dimitrov ia galbenul pentru un duel cu De Amorim in marginea terenului. Nu va juca in partida cu Dinamo de la Bucuresti.

80'

Gol Enache!

Enache o readuce pe Steaua in avantaj cu un sut din interiorul careului la centrarea lui Momcilovic. O minge care trece printre picioarele lui Calancea.

76'

Prima schimbare la Craiova: Fajic in locul lui Baluta. Steaua si-a epuizat schimbarile dupa intrarea lui Muniru in locul lui Pintilii.

75'

Alibec il intinde pe Calancea cu un sut bun din lovitura libera. Mare sansa de gol pentru Steaua.

73'

Alibec il ia in spate pe Kelic si obtine lovitura libera plus galben pentru adversar.

66'

Tamas intervine decisiv cu pretul unei accidentari. Acesta iese la margine pentru ingrijiri medicale la unul dintre degete. A fost calcat de Ivan.

65'

Cadere urata a lui Dimitrov dupa un duel aerian cu Momcilovic. Bulgarul aterizeaza in gat, dar din fericire isi revine repede.

63'

Steaua pare echipa mai proaspata in aceasta perioada a jocului.

59'

Tanase intra in locul lui Achim. A doua modificare la Steaua.

57'

Un joc extrem de fragmentat, cu numeroase erori de ambele parti. Kelic se resimte dupa o talpa incasata de la Popescu. Acesta din urma vede galbenul si va rata deplasarea Stelei de la Medias.

54'

Ivan incearca sutul de la distanta, dar nu-l poate surprinde pe Nita cu o minge pe centrul portii.

52'

Achim centreaza in careul si lovitura de cap a lui Momcilovic aterizeaza pe plasa portii gazdelor.

51'

De Amorim obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Rocha.

50'

Ambele echipe sunt extrem de prudente in acest debut de repriza secunda.

46'

Steaua incepe in ofensiva si Popescu trimite pe poarta. O minge care nu-i pune probleme lui Calancea.

46'

Incepe repriza secunda. Enache a intrat in locul lui Balasa la Steaua.

20:47

Hategan fluiera finalul primelor 45 de minute. Un fotbal bun la Severin cu doua goluri si un penalty ratat de gazde.

42'

Bancu reia alaturi din centrarea lui Rocha la capatul unui contraatac taios.

35'

Gol Zlatinsky!

De aceasta data Zlatinsky nu mai rateaza si inscrie pentru Craiova.

33'

Tamas il faulteaza pe Bancu in careu si Hategan arata din nou punctul cu var de la 11 metri pentru Craiova.

31'

Centrare a lui Jakolis si Achim deviaza spre poarta. Prinde Calancea.

30'

Craiova replica prin Baluta, insa sutul acestuia din marginea careului este unul modest si Nita intervine fara probleme.

28'

Calancea se opune golului la sutul din actiune trimis de Amorim. Excelenta pasa oferita acestuia de Alibec, dupa ce acesta il depasise spectaculos pe Acka.

26'

Steaua insista si ramane periculoasa la un contraatac purtat de Jakolis pe partea dreapta. Centrarea acestuia este prea tare.

25'

Gol Pintilii!

Voleu senzational reusit de Pintilii din afara careului la o minge respinsa cu capul de Acka.

22'

Alibec trimite direct spre poarta si nu obtine decat un corner.

21'

Jakolis obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Zlatinsky.

19'

Baluta patrunde cu mingea la picior in careul stelist si oltenii solicita din nou penalty. Hategan lasa jocul sa continue.

15'

Baluta centreaza in careu pentru Rocha si acesta reia peste poarta dintr-o pozitie care putea aduce mai mult pentru gazde.

13'

Dimitrov intervine decisiv in fata lui Alibec si acesta se resimte din nou. Jocul continua si Craiova obtine lovitura libera in jumatatea stelista.

11'

Nita apara lovitura de la 11 metri in fata lui Zlatinksy!

10'

Ivan scoate lovitura de la 11 metri in duel cu Tamas.

9'

Greseala mare din partea lui Moke, iar Ivan trimite periculos spre poarta goala. Apare Tamas si respinge.

8'

Achim trimite spre poarta dupa o incursiune periculoasa in careul oltenilor. Steaua e din ce in ce mai periculoasa pe aceste contre.

7'

Alibec se resimte dupa o contra. Face semn ca nu este nimic grav si medicul este oprit la marginea terenului.

6'

Steaua urca liniile si incearca sa stopeze constructia Craiovei si Alibec suteaza spre poarta dupa o combinatie cu Achim.

3'

Hategan opreste atacul Stelei pentru o preluare cu mana din partea lui De Amorim.

2'

Entuziasm debordant din partea oltenilor care sunt purtati pe val de cei aproape 15.000 de suporteri.

2'

Dimitrov trimite un lung de linie spre Ivan. Acesta este scos in margine de Tamas.

1'

Ovidiu Hategan fluiera startul partidei de la Severin. Tribune arhipline cum rar mai vedem in fotbalul romanesc al prezentului.