Etapa a 15-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu duelul dintre U Craiova si Sepsi Sf.Gheorghe. Apasati aici pentru live video

22:54

Radu Petrescu pune punct partidei.

90'

Gol anulat!

Sepsi trimite mingea in poarta, dar reusita covasnenilor este invalidata pentru un presupus fault in atac.

90'

Cartonas rosu !

Martic este si el eliminat dupa al doilea galben incasat.

90'

Barbut obtine lovitura libera in marginea careului advers in duel cu Jovanovic. Fundasul advers avertizat.

90'

Nouvier cauta poarta cu un sut din unghi. Pigliacelli e acolo.

88'

Sansa de gol pentru Sepsi ratata de Rus. O minge pe centrul portii acolo unde se afla Pigliacelli.

87'

Neagoe muta ofensiv cu Simonovski in locul lui Draghici.

83'

Gol Burlacu!

Contraatac al Craiovei dus la bun sfarsit de Burlacu si Craiova respira din nou.

80'

Barbut ramane in pozitie de finalizare si rateaza incredibil. O executie de incepator spre murmurul tribunelor.

75'

Briceag ii lasa locul lui Burlacu la Craiova.

66'

Nouvier centreaza din corner si Rus, fara om in marcaj, reia cu capul peste poarta Craiovei.

62'

Eroare majora a lui Martic care il lasa pe Stefan singur cu portarul Pigliacelli. In cele din urma Martic revine si-l impiedica pe jucatorul lui Sepsi sa finalizeze cu sut.

58'

Criza de nervi si pe marginea facuta de Devis Mangia, tehnicianul gazdelor acuzand un fault asupra lui Mitrita la faza in care a fost eliminat.

55'

Cedeaza nervii in tabara gazdelor si Mitrita este eliminat din joc. Acesta il loveste pe portarul Fejer, care ramane intins pe gazon. Sunt momente de tensiune la Craiova.

52'

Galben incasat de Mitrita.

47'

Martic este avertizat cu galben.

46'

A inceput repriza secunda.

21:49

Pauza in meciul de la Craiova.

36'

Gol Karnitski!

Sepsi marcheaza la prima incursiune in careul Craiovei. Gol marcat de Aleksandr Karnitsky din centrarea lui Stefan.

28'

Penalty ratat!

Portarul Fejer apara lovitura de la 11 metri executata de Fedele. Am putea spune ca s-a facut dreptate, penalty-ul fiind usor acordat.

27'

Lovitura de la 11 metri pentru Craiova la caderea usoara a lui Mateiu de langa Jovanovic.

25'

Corner

Interventie precisa a lui Rus la patrunderea lui Mitrita. Primul corner al Craiovei in acest meci.

12'

Mitrita trimite primul sut pe poarta in acest meci. O minge fara probleme pentru Fejer.