1
0
Sepsi Sf.Gheorghe

Asa am trait Craiova - Sepsi 1-0

Singurul meci al zilei in Liga 1 Betano s-a jucat pe noul stadion Ion Oblemenco din Craiova intre echipa locala CS Universitatea si Sepsi Sf.Gheorghe. Apasati aici pentru live video.

22:38

71'

Intra Barbut in locul lui Mitrita la Craiova.

71'

Fulop suteaza foarte aproape de poarta dintr-o lovitura libera.

70'

Mateiu avertizat pentru un picior ridicat spre capul lui Hamed.

62'

Gol Gustavo!

Brazilianul Gustavo deschide scorul cu un sut din lovitura libera si dedica reusita italianului Rossi.

56'

Mitrita suteaza mult peste poarta.

55'

Fulop intra in locul lui Tandia la Sepsi.

49'

Rimniceanu blocheaza reluarea cu capul a lui Ferreira in urma unui corner. Ocazie pentru Craiova.

47'

Mitrita apare la finalizare si reia peste poarta din opt metri.

46'

Se reia meciul din Banie. Nicio modificare la pauza. In continuare doar sapte romani pe teren.

45'

Mateiu reia pe langa poarta dupa o centrare a lui Briceag respinsa de Viera.

27'

Sato suteaza in bratele lui Mitrovic.

17'

Este randul lui Rimniceanu sa blocheze deschiderea scorului la lovitura de cap a lui Mateiu.

13'

Mare ocazie ratata de croatul Jure cu capul in urma unui corner.

13'

Viera incaseaza primul galben al meciului.

12'

Interventie formidabila a lui Mitrovic la sutul lui De Oliveira. Corner pentru Sepsi.

9'

Martic reia cu capul peste poarta lui Rimniceanu, unul dintre cei doi romani din primul 11 al celor de la Sepsi! Celalalt este Yasin Hamed.

6'

Baluta ameninta poarta adversa cu un sut din afara careului pozitie centrala.

5'

O noua faza fixa a gazdelor ramasa fara rezultat. Balonul a fost aruncat in careu si de acolo au respins cei de la Sepsi.

1'

Incepe meciul de la Craiova si incepe abrubt cu un fault tare asupra lui Briceag in marginea careului advers.