0
0
Sepsi

Asa am trait Craiova - Sepsi 0-0. Oltenii aproape de gol

De la ora 19:00 am transmis live text meciul Universitatea Craiova - Sepsi Sf.Gheorghe, partida din etapa 16-a in CASA Liga 1.

21:41

Final de meci.

90'

Cartonas rosu !

Fofana ia doua galbene la aceeasi faza si acesta este eliminat de Kovacs.

81'

Screciu isi lasa echipa in zece. Craiova ramane in inferioritate numerica.

80'

Bajrovic trimite mult pe langa poarta gazdelor.

78'

Screciu rateaza incredibil voleul din centrul careului.

75'

Balasa loveste slab cu capul spre poarta oaspetilor.

72'

Vasvari suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera. Mingea a fost deviata in corner.

60'

Craiova rateaza deschiderea scorului prin Cicaldau dupa o faza de contraatac. Sutul acestuia cu stangul este blocat de portarul Niczuly.

50'

Cadere a lui Golofca in careul gazdelor in duel cu Screciu. Nu se acorda penalty, nici nu era cazul.

46'

Start de repriza secunda la Craiova. Pe timpul pauzei suprafata de joc a fost complet degajata de stratul de zapada. Continua sa ninga insa in Cetatea Banilor.

20:37

Pauza la Craiova dupa o repriza de lupta pe un teren acoperit partial de zapada.

45'

Prima repriza e prelungita cu 4 minute.

43'

Lovitura de cap trimisa de Fofana pe poarta. Respinge portarul Pigliacelli. Mare ocazie pentru Sepsi!

39'

Vladoiu incaseaza primul galben al meciului pentru o interventie asupra lui Achahbar la limita terenului.

38'

Vladoiu recupereaza in ofensiva si trimite mult pe langa poarta. Avem primul sut spre poarta in acest meci!

25'

Petrila cade in jumatatea oltenilor. Centralul Kovacs nu acorda nimic in favoarea oaspetilor.

24'

Niciun sut pe poarta pana acum.

6'

In cele din urma meciul s-a reluat. Niczuly ramane intre buturile covasnenilor.

4'

Probleme pentru portarul oaspetilor, Niczuly. Acesta nu poate calca in pamant cu piciorul stang. Jocul este momentan oprit.