0
0
Poli Iasi

Asa am trait Craiova - Poli Iasi 0-0

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina epilogul etapei inaugurale din Liga 1 Betano.Apasati aici pentru live video

23:41

Final de partida. Fanii olteni dau semne de nemultumire si se aud primele fluieraturi pe noul Oblemenco.

90'

Mitrita trimite in bratele portarului Rusu.

82'

Centrare a lui Mitrita pentru Markovic si lovitura de cap a acestuia trece pe langa poarta.

78'

Sut paralel cu linia portii trimis de Mitrita.

54'

Bancu trimite pe poarta si-l intinde serios pe Rusu. Interventie decisiva a portarului din Republica Moldova.

49'

Greseala a lui Frasinescu de care nu poate profita Glavina. Sut peste poarta dintr-o pozitie favorabila in interiorul careului.

46'

Start de repriza secunda.

22:36

Pauza in Banie.

45'

Mitrita suteaza in bara si iesenilor le-a trecut golul pe la ureche.

39'

Spaniolul Gallego ajunge in celalalt flanc, el fiind fundas dreapta, si suteaza pe langa poarta.

35'

Briceag in locul lui Dimitrov la Craiova.

34'

Rusu respinge senzationala de sub bara sutul lui Burlacu din marginea careului.

28'

Gardos reia cu capul pe centrul portii din centrarea aceluias Mitrita.

27'

Sansa uriasa ratata de Mitrita patruns in careu si ramas in pozitie de finalizare in zona centrala. Apare din lateral Pantiru si pune un picior salvator.

23'

Pantiru il depaseste pe Dimitrov in flancul stang si trimite putin pe langa poarta.

18'

Pigliacelli scoate peste poarta sutul centrare trimis de Pantiru.

15'

Chelaru este avertizat pentru un fault la Burlacu in propria jumatate.

6'

Acelasi Mitrita obtine lovitura libera la 25 metri de poarta adversa si tot el suteaza peste poarta.

3'

Mitrita ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta.

1'

Horatiu Fesnic fluiera startul partidei dupa 48 de minute de intarziere.

21:14

sursa foto: captura tv Digi Sport

21:09

In continuare o parte a nocturnei de la Craiova este nefunctionala si startul meciului este amanat.

21:02

Probleme cu nocturna si la Craiova. Este al treilea meci in aceasta runda unde instalatia cedeaza.

20:55

U Craiova: Pigliacelli - Popa, Gardoș Tiago - Dimitrov, Mateiu, Cicâldău, Bancu - Burlacu, Glavina, Mitriță(c).

Poli Iași: Rusu - Gallego, Frăsinescu, Mihalache, Panțîru - Cioinac, Chelaru - Pârvulescu, Ștefănescu, Kizito - Cristea(c).

19:13

Cea mai recentă confruntare directă: 20 mai 2018, CSM Poli Iaşi - CS U Craiova 1-2 (Kizito / Mateiu, Băluţă).

19:13

Ultimul meci pe terenul oltenilor: 14 aprilie 2018, CS U Craiova - Poli Iaşi 4-1 (marcatori Mitriţă - triplă, prima din carieră).

19:12

O singură înfrângere au suferit craiovenii pe noua arenă din Bănie, 0-1 cu FCSB (14 mai 2018), în rest au șase victorii şi trei rezultate de egalitate.

19:12

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 12 ori în Liga 1, de opt ori s-a impus CS U Craiova, în timp ce Poli Iaşi şi-a trecut în cont patru victorii.