2
0
FCSB

Asa am trait Craiova - FCSB

Am transmis live text in aceasta pagina derby-ul etapei a 4-a din playoff, meciul Universitatea Craiova - FCSB, doua formatii care lupta pentru titlul din LIga 1.

21:39

90'

Cinci minute de prelungire.

89'

Octavian Popescu abuzeaza de driblinguri in marginea careului advers si pierde posesia.

82'

Lovitura libera a celor de la FCSB ramasa fara rezultat.

68'

Ocazie pentru FCSB. Octavian Popescu trimite in blocaj dupa o centrare din flancul drept.

63'

Gol Nistor!

Craiova isi dubleaza avantajul prin Nistor. Sut din afara careului si Vlad deviaza cu o mana in propria poarta. Gafa uriasa a portarului de la FCSB.

54'

Craiova ramane in zece dupa eliminarea lui Vatajelu pentru al doilea galben.

47'

Ocazie pentru Craiova. Cicaldau a ratat de putin dubla.

46'

20:33

Istvan Kovacs pune capăt primei reprize.

41'

Moruţan trimite direct in bratele lui Pigliacelli dintr-o lovitura libera.

40'

Oaidă intra in locul lui Nita.

38'

Gol Cicaldau !

Craiova deschide scorul. Superba devierea lui Cicaldau la o centrare din flancul drept.

37'

Ocazie ratata de FCSB prin Octavian Popescu. Sut peste poarta din interiorul careului.

33'

Ivan cade in duel cu Miron. Jocul e lasat liber.

31'

Acka pune decisiv un picior in fata lui Tanase. Galben incasat.de Vătăjelu pentru un fault in atac.

28'

Minge trimisa fara adresa in careul oltenilor. Anterior Kovacs n-a sancționat un fault asupra lui Ivan

27'

Octavian Popescu faulteaza in atac.

26'

Faza fixa a oltenilor se incheie cu un fanion ridicat de la margine.

25'

Radunovic il faulteaza pe Campanu in marginea careului.

23'

Ovidiu Popescu scapa fara galben dupa o contra tare pusa lui Nistor.

19'

Bancu centreaza fără adresa in careul FCSB.

15'

Nita șutează pe poarta dupa o faza creata de Oct. Popescu.

15'

Vătăjelu trage slab pe lângă poartă.

14'

Pigliacelli iese mult din poarta si respinge în afara terenului.

12'

Interventie a lui Vlad la sutul lui Campanu din marginea careului.

10'

Acka intervine decisiv asupra lui Tanase.

5'

Prima ocazie a meciului. Nita e lăsat singur cu portarul si trimite in Pigliacelli.

1'

A început meciul.

19:28

Echipele de start:

CRAIOVA: Pigliacelli - Vătăjelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu - Mateiu, Nistor - Cîmpanu, Cicâldău, Mitran - Ivan.

FCSB: A. Vlad - Haruţ, I. Cristea, Miron, Radunovic - Moruţan, Şut, Ov. Popescu - Ad. Niţă, Fl. Tănase, Oct. Popescu.