1
0
Dunarea Calarasi

Asa am trait Craiova - Dunarea Calarasi 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre U Craiova si Dunarea Calarasi, meci din etapa a 17-a in Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video.

In tur, la prima si singura confruntare a celor doua echipe, Craiova s-a impus cu 3-1.

Dan Alexa a intalnit Craiova de trei ori in calitate de antrenor si n-a reusit nicio victorie. Are o remiza si doua infrangeri.

Trei victorii, patru remize şi o înfrângere este palmaresul craiovenilor pe teren propriu în ediţia curentă.

După succesul reuşit în prima deplasare, 1-0 la Ovidiu, Dunarea Calarasi a mai inregistrat cinci rezultate de egalitate şi două partide pierdute in deplasare.

18:57

90'

Koljic termina meciul cu un galben pentru fault in atac si proteste.

86'

Gligorov vede cartonasul galben pentru o intrare intarziata asupra lui Fedele.

83'

Fedele intra in locul lui Mihaila.

82'

Ocazie mare ratata de Calarasi, dar faza e invalidata oricum pentru un offside.

77'

Muta si Craiova prin Barbut in locul lui Colli.

75'

Munteanu intra in locul lui Ispas la Calarasi.

73'

Ocazie ratata de Dunarea Calarasi prin Cucu la o iesire gresita a lui Pigliacelli dintre buturi. Italianul indecis la o faza fixa!

69'

Mitrita ia galben pentru o simulare si nu va juca etapa urmatoare la Chiajna.

60'

Galben luat de Mediop de la Calarasi. Schimbare si in tabara oaspetilor, Cucu intrand in locul lui Kanda.

57'

Portarul craioveanu Pigliacelii vede cartonasul galben.

53'

Craiova controleaza jocul in aceste minute de inceput ale reprizei secunde.

46'

17:52

Pauza in Banie.

42'

Inca un corner pentru oaspeti care ramane fara rezultat pe tabela.

39'

Corner pentru Dunarea Calarasi. Bourceanu executa in careu si Mendy reia cu capul spre poarta.

34'

Bancu vede primul avertisment al meciului.

32'

Ocazie pentru Craiova la sutul lui Bancu. Mingea se ducea la vinclu in absenta interventiei lui Lungu.