Asa am trait Craiova - Dinamo 3-0

Derby-ul etapei a 7-a in Liga 1 Betano s-a disputat, sambata seara, intre U Craiova 1948 CS si Dinamo Bucuresti. Apasati aici pentru live video

23:25

81'

A doua bara pentru Dinamo in acest meci. Centrare din dreapta si Katsikas trimite in stalpul din dreapta.

77'

Pigliacelli respinge reluarea lui Axente din pasa lui Cooper.

76'

Gol Mitrita!

Apararea lui Dinamo e facut sah mat de combinatia lui Koljic cu Mitrita si acesta din urma inscrie pentru 3-0.

72'

Popovici in locul lui Pesic la Dinamo.

69'

Cursa fabuloasa a lui Mitrita si acesta trimite decisiv spre coltul lung pentru 2-0. Mingea intalneste bara inainte de a intra in poarta.

62'

Bancu patrunde in viteza pe stanga si-l cauta pe Koljic. Intervine decisiv Katsikas.

58'

Mateiu intra in locul lui Cicaldau, accidentat.

54'

Penedo o mentine pe Dinamo in joc la lovitura de cap din sase metri. Mare ocazie pentru Craiova la o faza fixa.

48'

Pigliacelli pus la incercare de sutul lui Popa pe coltul scurt.

45'

Gol Koljic!

Bosniacul Koljic inscrie cu capul din centrarea lui Cicaldau. Gol la debut pentru atacantul adus in urma cu o zi de la Krupa.

42'

Mitrita incaseaza al treilea galben al sezonului si este la un avertisment distanta de suspendare o etapa.

40'

Ferreira respinge in extremis cu capul din fata lui Popa care pandea la bara a doua.

39'

Fedele cauta din nou poarta cu un sut de la distanta. Minge de antrenament pentru Penedo.

38'

Galben si pentru panamezul Cooper, ultima achizitie a lui Dinamo.

32'

Fedele vede cartonasul galben. Tensiunea uriasa in tribune.

29'

Nistori suteaza spre poarta si mingea e deviata in corner. Creste tensiunea in tribune si un cordon de jandarmi formeaza un perete viu intre cele doua grupuri de suporteri.

28'

Din nou incidente in tribune. Suporterii dinamovisti arunca mai multe torte spre fanii craioveni.

21'

Lovitura libera pentru Craiova. Se executa scurt si Mitrita cauta poarta cu un sut de la distanta.

21'

Grigore centreaza din stanga si Popa reia slab cu capul pe langa poarta.

19'

Craiova raspunde prin sutul lui Mitrita. Mingea ocoleste de putin poarta, dar ocazia ridica numarul decibelilor din stadion.

17'

Pigliacelli se opune golului la sutul lui Grigore din interiorul careului. Excelent gasit acesta de pasa lui Nistor.

13'

Mare ocazie ratata de Craiova pe contraatac. Mitrita il gaseste pe Barbut libera la 11 metri si acesta rateaza ca un incepator. Gazonul prost a avut contributia lui la aceasta ratare.

11'

Centrare a lui Cicaldau din corner si Kelic reia cu capul in bratele lui Penedo.

11'

Craiova aduce mingea in careul dinamovist. Bancu trimite pentru Barbut, intervine Cooper si trimite in cornerul.

9'

Dinamo continua sa preseze si Popa trimite in bara din cadere.

7'

Gomelt suteaza spre poarta si Pigliacelli respinge in corner. Prima faza importanta a meciului.