2
Dinamo
Nistor 81' Romera 56'

Craiova o egaleaza in prelungiri pe Dinamo si salveaza remiza

CS Universitatea Craiova si Dinamo au incheiat la egalitate, scor 2-2, sambata seara, la capatul unui meci extrem de intens in a doua sa repriza. Vedeti cum arata clasamentul dupa meciurile de sambata.

Andrei Ivan a deschis scorul pentru olteni in minutul 13 la o minge saltata in fata portii de Baluta.

Aceasta avea sa fie de altfel si cea mai interesanta faza a primei reprize.

Partea secunda a fost mult mai disputata si ocaziile nu au intarziat sa apara.

Calancea s-a opus golului la sutul lui Rivaldinho din minutul 55, dar n-a mai avut ce face un minut mai tarziu la executia formidabila a lui Romera din afara careului. Un exterior care a trimis mingea la vinclu.

Dinamo a preluat conducerea pe final, in minutul 81, prin Nistor. Acesta a profitat de o eroare a lui Dumitras, care a dat pe langa minge la o centrare in careul gazdelor, si a inscris cu un sut fara preluare.

Craiova a ramas in zece jucatori in minutul 87 dupa eliminarea lui Mateiu pentru un fault din spate asupra lui Nistor.

Chiar si asa, jucatorii din Banie au egalat in extremis in al doilea din cele trei minute suplimentare prin Zlatinsky.

Bulgarul a primit in sase metri, l-a intors spectaculos pe Romera si a inscris din apropiere.

22:23

Istvan Kovacs fluiera finalul partidei. Contra are o disputa verbala cu Zlatinsky. Ii reproseaza modul in care s-a bucurat dupa gol in apropierea bancii dinamoviste.

90'

Gol Zlatinsky!

Craiova egaleaza in minutul 90+2 prin Zlatinksy dupa o centrare din dreapta in 6 metri.

90'

Ocazie a Craiovei cu Baluta in prim plan. Acesta paseaza pentru Ivan, dar mingea sutata nu prinde poarta.

88'

Cartonas rosu !

Dezastru pentru Craiova. Mateiu primeste cartonasul rosu pentru o intrare din spate asupra lui Nistor.

81'

Gol Nistor!

Nistor marcheaza cu un sut din interiorul careului dupa o eroare a lui Dumitras, care a dat pe langa minge ca un amator.

78'

Greseala a lui Dielna de care nu pot profita oltenii. Baluta a interceptat si a sutat in bratele lui Cerniauskas.

70'

Calancea scoate in corner sutul lui Nistor din marginea careului. Mare ocazie pentru Dinamo.

66'

Ce sansa rateaza Nistor. Acesta primeste in marginea careului, intarzie un moment si este deposedat.

61'

Filip suteaza mult peste poarta lui Calancea.

58'

Meciul se incinge si Craiova replica imediat prin Baluta. O minge pe dreptul care se duce pe langa poarta.

56'

Gol Romera!

Dinamo egaleaza prin executia de exceptia a lui Romera din 16 metri. Un sut fabulos cu exteriorul direct la vinclu.

55'

Calancea se opune golului la sutul lui Rivaldinho.

51'

Minge in adancime pentru Ivan, acesta scapa un moment balonul de sub control si Dielna intervine decisiv.

47'

Tensiune in careul gazdelor la o cadere a lui Hanca.  Acesta a intrat intr-o disputa cu Kelic si toti jucatori s-au imbrancit. Hanca primeste cartonasul galben, la fel si Kelic.

46'

S-a reluat meciul de la Severin.

13'

Gol Ivan!

Craiova deschide scorul prin Andrei Ivan. Acesta a indeplinit o simpla formalitate cu capul din 2 metri la o minge ridicata de Baluta.