1
0
Chindia Targoviste

Asa am trait Craiova - Chindia

Etapa a 3-a din Liga 1 a continuat, duminica, in Banie cu duelul dintre Universitatea Craiova si Chindia Targoviste. Oltenii raman neinvinsi in acest sezon si sunt la un pas de calificarea in turul 3 preliminar din Europa League.

19:57

Final de meci in Banie.

89'

Sansa monumentala de gol Chindiei. Neicutescu reia cu capul in transversala!

85'

Roman aproape de 2-0 cu o lovitura de cap din sase metri. Retine Aioani.

74'

Intra la oaspeti si Cherchez, golgeterul Chindiei in Liga 2.

73'

Cicaldau trimite putin peste poarta oaspetilor dintr-o lovitura libera.

72'

Chindia aproape de egalare dupa o recuperare in preajma careului advers. Novac a centrat insa gresit in fata portii.

66'

Centrare a lui Negut deviata usor si care ii da emotii lui Pigliacelli. Acesta retine in cele din urma.

65'

Muta si Craiova prin Mateiu in locul lui Qaka.

61'

Bic intra in locul lui Mihai la Chindia.

58'

Se repeta faza de la golul de 1-0 cu mingea circuland pe acelasi traseu, numai ca acum Roman a reluat imprecis.

46'

Gol Roman!

Inceput ideal de repriza pentru Craiova cu gol marcat de Roman. Centrare ideala din partea lui Martic de pe dreapta si Roman reia cu capul din sase metri.

46'

S-a reluat meciul din Banie.

45'

Gol anulat Craiovei la un offside in care este surprins de Roman.

45'

Interventie decisiva a portarului Aioani la sutul lui Cicaldau din lovitura libera.

36'

Martic suteaza pe langa poarta din interiorul careului. Faza creata de Barbut in partea dreapta.

31'

Cea mai mare ocazie de pana acum e ratata de Craiova prin Kelic din pasa lui Bancu. Minge pe directia lui Aioani.

26'

Neicutescu vede al doilea galben al meciului. Pe primul l-a primit Florea, de asemenea de la Chindia.