2
0
CFR Cluj

Asa am trait Craiova - CFR Cluj 2-0

Derby-ul etapei a 23-a in Liga 1 Betano s-a disputat in Banie intre U Craiova 1948 CS si CFR 1907 Cluj, liderul la zi in campionat. Un duel intre doua pretendente la titlul de campioana in acest sezon.

22:57

85'

CFR Cluj cauta golul care sa o readuca in meci, dar Craiova se apara aglomerat si reuseste sa-l protejeze pe Pigliacelli.

78'

Gol Koljic!

Craiova isi dubleaza avantajul prin bosniacul Koljic. O minge lobata decisiv peste Arlauskis.

60'

Colli incearca sutul de la distanta. Mingea se duce peste poarta.

52'

O noua patrunde a lui Mihaila, dar de aceasta data nu mai incearca pasa si cauta poarta. Minge blocata de Vinicius.

51'

Meza Colli trimite pe poarta dintr-o lovitura libera. O minge de antrenament pentru Arlauskis.

46'

Ovidiu Hategan fluiera startul partii secunde.

21:50

Pauza la Craiova.

45'

Repriza se termina cu CFR Cluj in atac. Craiova a aratat ca un pugilist inghesuit serios intr-un colt al ringului pana la sunetul izbavitor al gongului.

40'

Sansa de gol ratata de oaspeti prin Djokovic.

36'

Avertisment primit de Kelic.

31'

Craiova revine in atac dupa minute bune de presiune a oaspetilor. Centrarea lui Martic n-are insa nicio adresa.

28'

Kelic deviaza in corner o minge sutata de Ionita. Probleme pe flancul stang al Craiovei.

23'

Ionita suteaza pe langa poarta, insa Hategan era cu mana sus semnalizand o lovitura libera indirecta pentru gazde.

22'

Pigliacelli blocheaza mingea lui Omrani. CFR Cluj ramane in presiune si Djokovic obtine cornerul.

16'

Replica furioasa a clujenilor cu sutul lui Deac peste poarta.

14'

Gol Cristea!

La primul meci ca titular, Andrei Cristea deschide scorul pentru Craiova. O faza plecata din flanc, Mihaila patrunde pana la limita terenului si intoarce pentru reluarea decisiva a lui Cristea.

9'

Lovitura libera pentru oaspeti. Minge centrata in careu si Koljic respinge acrobatic.

1'

A inceput meciul de la Craiova.

20:45

Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Tiago, Bancu (c) - Colli, Mateiu, Cicâldău - Mihăilă, Koljic, Cristea.
Antrenor: Devis Mangia.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Lang, Vinicius, Camora (c) - Ioniță, Culio, Djokovic - Păun, Deac, Omrani.
Antrenor: Toni Conceicão.

23:16

Oltenii sunt pe primul loc la numarul de spectatori in Liga 1 Betano, cu o medie de 13.200 spectatori/meci in acest sezon, iar partida cu CFR Cluj se anunta una cu casa inchisa.

U Craiova vs CFR Cluj în Liga 1: 15 jocuri - 5 victorii U Craiova - 5 remize - 5 succese CFR Cluj.

Palmares U Craiova gazdă: 7 jocuri - 3 victorii U Craiova - două remize - două succese CFR Cluj.

Cea mai recentă confruntare directă: 1 octombrie 2018, CFR Cluj - U Craiova 0-0, meci in care oltenii au ratat un penalty prin Alexandru Mitrita in minutul 84.

Mitrita a plecat in aceasta iarna de la Craiova in MLS la New York City FC, formatie pentru care a debutat cu gol.