4
CFR Cluj
Deac 71' 18' Gomelt 69' Paun 20'

Asa am trait Craiova - CFR Cluj 1-4. Dubla Deac

De la 20:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul CSU Craiova - CFR Cluj din etapa a 3-a a playoff-ului. Partida s-a jucat in Trivale la Pitesti.

22:22

Final de meci.

89'

Cartonas rosu !

Ivan este eliminat pentru o intrare dura asupra lui Camora.

85'

Gustavo trimite in marginea careului pentru Jazvici, insa acesta rateaza complet sutul la poarta.

71'

Gol Deac!

Deac reuseste dubla din centrarea lui Omrani si Craiova este la pamant!

71'

Jazvici in locul lui Bucurica la Craiova si Antal in locul lui Paun la CFR.

69'

Gol Gomelt!

CFR Cluj da lovitura pe contraatac prin Gomelt si Craiova plateste pentru ocaziile ratate in aceasta repriza. Totul a pornit de la un duel pierdut de Kelic in fata lui Omrani in banda terenului.

68'

Gustavo rateaza incredibil din centrul careului. Preluare pe piept dupa o minge trimisa de Bancu si sut peste poarta.

58'

Minca se opune golului la sutul lui Gustavo din interiorul careului. Sansa de egalare irosita de olteni.

50'

Cedeaza nervii si cele doua echipe se incaiera la centrul terenului dupa un fault al lui Horj asupra lui Baluta.

48'

Gol Gustavo!

Gustavo transforma impecabil si readuce Craiova in meci.

47'

Camora primeste galben pentru proteste.

47'

PENALTY pentru Craiova. Clujenii sunt revoltati pentru hotararea lui Catalin Popa de a arata punctul cu var de la 11 metri.

46'

S-a reluat meciul din Trivale.

21:17

Pauza la Pitesti.

37'

Craiova ramane in ofensiva si Minca salveaza cu o mana reluarea cu capul a lui Baluta. Mare ocazie a gazdelor.

36'

Zlatinsky suteaza in zidul celor de la CFR Cluj.

35'

Gustavo obtine lovitura libera in 20-21 metri pozitie centrala fata de poarta CFR-ului.

29'

Primul corner al Craiovei in acest meci, dar pana sa execute Gustavo are loc prima schimbare la gazde. Intra Bucurica in locul accidentatului Briceag.

20'

Gol Paun!

Paun majoreaza avantajul oaspetilor cu o reluare din 6 metri. Craiova este anesteziata in aceste momente.

18'

Gol Deac!

Gol senzational marcat de Ciprian Deac cu un sut din afara careului. Mingea a lovit transversala inainte de a intra in poarta. Nicio sansa pentru Calancea.

14'

Zlatinsky combina frumos cu Bancu in marginea careului si suteaza putin pe langa poarta.

12'

Lovitura libera pentru CFR Cluj din dreapta. Deac il cauta pe Gomelt cu o centrare inalta. Iese Calancea si blocheaza.

9'

Interventie decisiva a lui Screciu in propriul careu. Mingea ar fi ajuns la Paun in pozitie iminenta de gol.

8'

Gustavo centreaza in careul advers dintr-o lovitura libera, resping clujenii pana la Briceag si din piciorul fundasului stanga al gazdelor mingea iese in afara terenului.

6'

Paun suteaza pe poarta dintr-o lovitura libera. Nicio problema pentru Calancea, portar care in aceasta saptamana si-a prelungit contractul pana in 2020 cu Craiova.

4'

Briceag centreaza din stanga si Ivan reia cu capul pe langa poarta. Prima ocazie a meciului.