2
0
Astra

Asa am trait Craiova - Astra

Am transmis in aceasta pagina partida CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu din etapa a 2-a in CASA Liga 1.

19:57

58'

Formidabila interventie a lui Lazar la sutul lui Balasa din lovitura libera.

51'

Alibec reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Crepulja.

46'

Incepe repriza secunda. Trei modificari la Astra, printre care si Fatai, jucator intrat in prima repriza.

18:48

Pauza in Banie. Craiova conduce cu 2-0.

45'

Sut peste poarta trimis de Mihaila.

25'

Gol Cicâldău !

Cicaldau marcheaza din 11 metri. 2-0 pentru Craiova.

23'

Sansa de 2-0 ratata de Mihaila singur cu portarul.

21'

Gol Koljic !

Craiova deschide scorul după o fazăde contraatac.

14'

Alibec reia din voleu pe poarta. Respinge Pigliacelli.

12'

Fatai in locul lui Riza la Astra.

6'

Koljic pătrunde cu mingea la picior si cade in careul Astrei. Jocul continua.

5'

Ciocnire intre Pigliacelli si Valentin Gheorghe. Fault in atac.

5'

Alibec obtine faultul in duel cu Marius Constantin.

2'

Radunovic acuza o accidentare si iese pe margine.

17:53

Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Bălașa, M. Constantin, Bancu – Nistor, Bic, Cicâldău – Baiaram, Koljic, Mihăilă
Rezerve: I. Popescu – Mitran, Acka, M. Danciu, Ivanov, Bărbuț, A. Ivan, Mateiu, V. Constantin Antrenor: Cristiano Bergodi.

Astra: Lazar – David Bruno, Graovac, Dandea, Radunovic – M. Răduț, Crepulja, R. Moise – R. Riza, D. Alibec, G. Merloi
Rezerve: M. Popa, C. Dima, Seto, R. Baicu, Al. Ioniță II, V. Gheorghe, Fatai, G. Șerban.
Antrenor: Bogdan Andone.

13:55

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, de șapte ori s-a impus Universitatea, de opt ori a câştigat gruparea giurgiuveană, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Două remize albe s-au înregistrat în confruntările directe, dintre care una singură pe terenul grupării din Bănie (21 martie 2015).

Cea mai recentă întâlnire directă: 19 iunie 2020, Universitatea  Craiova - Astra 2-1, goluri înscrise de Elvir Koljic - dublă, respectiv Raoul Baicu.

Partida ar putea consemna şi o întâlnire între doi dintre cei mai buni pasatori decisivi din campionat, Dan Nistor - 67 de assist-uri în 303 meciuri, respectiv, Constantin Budescu - 56 de assist-uri în 189 de jocuri.