Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

79'

Cartonas rosu !

Astra ramane in zece dupa eliminarea lui Radunovic cu rosu direct la un contraatac al Craiovei. Barbut scapase singur spre poarta.

75'

Fortes aproape de primul gol la Craiova. Sut cu stangul din afara careului, mingea e respinsa in corner de Lazar.

74'

Butean suteaza peste poarta Craiovei dintr-o lovitura libera.

73'

Renato Kelic este avertizat!

70'

Fortes intra in locul lui Koljic la Craiova.

70'

Sansa mare pentru Astra la o lovitura libera executata rapid cu minge pentru aparitia lui Balaure in fata portii.

62'

Llullaku e inlocuit cu Balaure dupa un meci slab facut de albanez.

61'

Actiune consistenta de atac a oaspetilor. In cele din urma totul se incheie cu un fanion ridicat la o pozitie afara din joc la Llullaku.

60'

Enache il pregateste la margine pe Balaure.

59'

Zoua ii pune o mana in fata lui Koljic si vede cartonasul galben.

46'

Start de repriza secunda.

21:38

Rosu in locul lui Begue la Astra.

21:23

Istvan Kovacs fluiera finalul primei reprize.

45'

Martic nu mai poate continua si se face schimbare pana la pauza. Intra Dimitrov.

37'

Radunovic rateaza cea mai mare ocazie pentru Astra. Sut din interiorul careului pe langa poarta.

32'

Ciocnire violenta intre Bejan si Koljic la un duel aerian in careul Astrei. Bejan e plin de sange!

31'

Bancu ia o faza pe cont propriu, patrunde in centru si suteaza putin pe langa poarta.

27'

Begue vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Draghici.

26'

Astra replica taios pe contraatac. Llullaku intoarce pentru Mrzljak, insa mingea trimisa de acesta e prea inalta.

18'

Gol Koljic!

Craiova deschide scorul prin Koljic, jucator care a profitat de mingea scapata in fata de Lazar, portarul Astrei. Faza pornita de la o minge pierduta de Butean in propria jumatate, Mihaila fiind cel care a intrat vijelios in careul Astrei.

15'

Ciocnire intre Barbut si Mrzljak ramasa fara ecou la buzunarul de cartonase.

12'

La cealalta poarta se ridica eronat fanionul pentru un offside inexistent la Barbut. O prima eroare de arbitraj in defavoarea Craiovei.

10'

Llullaku susprins in pozitie afara de joc.

6'

Craiova insista mai mult, dar centrarea lui Bancu este una imprecisa.

3'

Koljic cade in careul advers la un duel cu Bejan. Oltenii solicita penalty, nu se acorda!

1'

Start de partida in Banie.

20:25

Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Ferreira, Bancu - Mateiu, Cicâldău - Bărbuţ, Mihăilă, Drăghici - Koljic.
Rezerve: Popescu, Donkor, Radoslav, Briceag, Bic, Fortes, Cristea;

Astra: Lazar - Butean, Cestor, Bejan, Radunovic - Begue, Mrzljak, Pires, Gheorghe - Daogari, Llullaku.
Rezerve: Santos, Da Silva, Biceanu, Roşu, Balaure, Moise, Hambo;

13:59

U Craiova vs Astra în Liga 1: 14 jocuri - 3 victorii U Craiova - 4 remize - 7 succese Astra.

Palmares cu U Craiova gazdă: 7 jocuri - un succes U Craiova - două remize - 4 victorii Astra.

Giurgiuvenii sunt neînvinşi în ultimele 10 meciuri de campionat.

Se vor confrunta a treia ( U Craiova - 24 goluri primite), respectiv a doua cea mai bună apărare din campionat (Astra - 23 de goluri încasate).