1
0
Astra Giurgiu

Asa am trait Craiova - Astra Giurgiu

Etapa a 7-a din Liga 1 a programat vineri seara duelul atractiv dintre Universitatea Craiova si Astra Giurgiu. Doua echipe cu pretentii la playoff si cupele europene.

22:52

Final de meci.

90'

Qaka (Craiova).

88'

Acelasi Roman obtine cornerul dupa o patrundere in careul Astrei.

82'

Roman suteaza peste poarta dupa o actiune dezvoltata de olteni in dreapta.

77'

Matei in locul lui Tounkara (Astra).

74'

Bancu (Craiova).

69'

Gol Bancu!

Craiova deschide scorul la prima ocazie din repriza a doua. Sut al lui Bancu dintr-un unghi aproape imposibil.

64'

Biceanu ii ia locul ghinionistului Radut (Astra).

61'

Qaka in locul lui Mateiu la gazde.

54'

Ionita in locul lui Barbut la gazde.

52'

Radut se intrece in ratari dintre cele mai mari in acest meci. De aceasta data trimite in plasa laterala, dupa ce il depasise si pe Pigliacelli.

51'

Kitanov se opune golului la sutul lui Roman pe contraatac.

46'

S-a reluat meciul din Banie.

21:48

Pauza la Craiova.

45'

Radunovic (Astra).

45'

Barbut (Craiova).

37'

RATARE!

Radut este blocat de Pigliacelli, apoi mingea ii revine si trimite mult peste poarta.

35'

Valentin Gheorghe obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Pigliacelli.

32'

Graovac (Astra).

23'

Martic trimite cu pamantul din afara careului. O minge grea pentru portarul Kitanov.

21'

Tounkara suteaza violent in Balasa. Astra tot mai periculoasa.

19'

Valentin Gheorghe aproape de gol dupa o patrundere personala. Minge in centru si sut cu dreptul pe langa poarta.