1
Astra
Baicu 71'

Asa am trait Craiova - Astra in playoff. Ambele echipe au marcat!

Etapa a 4-a din playoff a fost deschisa de meciul CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu.

21:53

Final de partida in Banie.

90'

Gol Koljic!

Craiova da lovitura in prelungiri prin bosniacul Koljic. Minge intoarsa de Baiaram si Koljic reia in forta din careul mic pentru 2-1.

72'

Lazar faultat de Balasa. Jocul e oprit.

71'

Gol Baicu!

Astra egaleaza prin sutul formidabil trimis de Baicu la coltul scurt.

63'

Actiune rapida a Craiovei finalizata de Mihaila cu sut peste poarta.

59'

Gol Koljic!

Craiova deschide scorul prin Koljic din pasa lui Cicaldau. Un gol venit conform cu cele petrecute in teren pana acum.

53'

Fatai in locul lui Ionita la Astra.

51'

Craiova incepe in forta si rateaza o noua sansa. Ivan nu gaseste poarta singur dintr-o pozitie favorabila in interiorul careului.

48'

Lazar are o noua parada salvatoare. Cicaldau a fost aproape de gol.

46'

20:48

Pauza la Craiova.

45'

O noua faza fixa la poarta Craiovei si acelasi Tamas reia cu capul peste poarta.

41'

Centrare din stanga si reluare cu capul a lui Tamas in bratele lui Pigliacelli.

37'

Cicaldau incearca poarta Astra cu un sut de la distanta.

28'

Corner al Astrei ramase fara rezultat. Craiova iese pe contraatac prin Mihaila. Intervine Crepulja si deposedeaza.

26'

Radunovic centreaza pe bara a doua pentru Ionita. Loviturile de cap nu sunt tocmai punctul lui forte.

24'

Nistor centreaza din corner si Acka reia cu capul in bara.

23'

Lazar se opune golului la reluarea lui Koljic la coltul scurt. Corner pentru gazde.

21'

Balasa trimite cu capul din careu si obtine un corner.

14'

Nistor incearca o pasa verticala pentru Ivan. Mingea ajunge la un adversar.

13'

Simion cauta primul gol in Liga 1, dar mai are de asteptat dupa aceasta minge pe langa poarta.

10'

Centrare a lui Nistor spre Mihaila. Acesta nu reuseste sa reia spre poarta din pozitie favorabila.

8'

Koljic incearca un exterior din marginea careului. Mingea se duce pe langa poarta.

3'

Radunovic patrunde pe stanga in careul gazdelor. Minge in fata portii respinsa de Acka.