2
Astra Giurgiu
Donkor (ag) 88' Llullaku 76'

Asa am trait Craiova - Astra 1-2. Ultimul meci din sezonul regular

Ultimul meci al sezonului regular in Liga 1 Betano s-a disputat, luni seara, in Banie intre Craiova si Astra Giurgiu, doua echipe care s-au duelat pe acelasi teren si in prima etapa din playoff.

21:55

Iulian Calin fluiera finalul intalnirii. Cele doua echipe se vor intalni din nou la finalul acestei saptamani in prima etapa din playoff pe acelasi stadion.

89'

Spiritele sunt incinse la maxim. O petarda explodeaza in careul Astrei langa Zoua. Acesta ramane intins pe gazon.

88'

Gol Donkor (ag)!

Astra preia conducerea prin autogolul lui Donkor la centrarea lui Gheorghe in fata portii.

83'

Craiova se clatina la fiecare atac al giurgiuvenilor si publicul e tot mai tensionat.

82'

Nuno Rocha e fluierat la scena deschisa de intregul stadion in momentul schimbarii cu Draghici.

81'

In continuare Astra ramane echipa mai periculoasa. Llullaku reia din intoarcere si mingea trece pe langa poarta.

76'

Gol Llullaku!

Astra egaleaza prin Llullaku, jucator care finalizeaza cu o executie pretentioasa din interiorul careului.

66'

Mihaila intra in locul lui Cristea la Craiova.

62'

Lovitura libera a Craiovei ramasa fara rezultat. Cicaldau a centrat fix in bratele lui Lazar.

54'

Zoua intra in locul lui Hambo la Astra.

52'

Lullaku suteaza in blocajul lui Ferreira, dar se fluiera in cele din urma fault in atac la Briceag.

49'

Gol Koljic!

Cristea rateaza singur cu portarul Lazar, dar mingea ajunge cu sansa la Koljic si bosniacul trimite in poarta pentru 1-0.

46'

Donkor in locul lui Kelic la Craiova.

20:48

Pauza la Craiova.

40'

Reactie de orgoliu din partea oltenilor. Mateiu suteaza pe poarta din afara careului. Respinge portarul Lazar.

39'

Centrare Butean si acelasi Llullaku rateaza incredibil cu capul din sase metri. Astra domina copios intalnirea in aceste momente.

38'

Mateiu blocheaza providential sutul lui Llullaku spre poarta.

36'

Begue centreaza periculos in careu si Hambo trece la un varf de gheata de o reluare in poarta.

33'

Briceag suteaza mult peste poarta in criza de idei.

30'

Apar murmure de nemultumire in tribuna craioveana pe fondul unui joc neconvingator al favoritilor.

28'

Ocazie uriasa ratata de finlandezul Hambo pe contraatac. Acesta suteaza in Pigliacelli intr-o situatie de unu la unu.

26'

Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

25'

Primul corner al meciului pentru Craiova la sutul lui Cristea din afara careului deviat de un adversar.

14'

Corner pentru Astra obtinut de Begue dupa o faza de contraatac. Prima faza notabila a oaspetilor.

1'

A inceput meciul de la Craiova.

20:01

U CRAIOVA: Pigliacelli - Martic, Kelic, Ferreira, Briceag - Mateiu, Cicâldău - Bărbuţ, Cristea, Rocha - Koljic;

ASTRA: Lazar - Belu, Bejan, Cestor, Radunovic - Butean, Pires, Mrzljak, Begue - Hambo, Llullaku.

12:18

Craiovenii sunt neînvinşi în ultimele nouă meciuri jucate pe teren propriu în Liga 1 Betano.

Giurgiuvenii trec printr-o perioadă excelentă, cu cinci victorii şi patru rezultate de egalitate în precedentele nouă meciuri din campionat.

U Craiova vs Astra în Liga 1: 13 jocuri - 3 victorii U Craiova - 4 remize - 6 succese Astra.

Palmares cu U Craiova gazdă: 6 jocuri - un succes U Craiova - două remize - 3 victorii Astra.

Cea mai recentă confruntare directă: 26 octombrie 2018, Astra - U Craiova 0-3, goluri marcate de Mitriţă, Cicâldău şi Koljic.