3
Sepsi Sf.Gheorghe
Tandia 90' 76' Nouvier 83'

Asa am trait Concordia - Sepsi 0-3

Etapa a 8-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri, cu partida Concordia Chiajna - Sepsi Sf.Gheorghe. Apasati aici pentru live video

19:52

90'

Gol Tandia!

Sepsi o face KO pe Concordia. Tandia isi trece in cont golul dupa o actiune a lui Draghici.

88'

Gradinaru suteaza mult peste poarta lui Niczuly. O actiune personala pornita din flancul stang.

87'

Jovanovic opreste atacul gazdelor prin fault si vede cartonasul.

84'

Batin reia cu capul pe langa poarta.

83'

Ursu a intrat la oaspeti in locul lui Sato.

83'

Gol Nouvier!

Gaura mare pe zona centrala in apararea gazdelor de care profita Nouvier. Excelent lansat de Fulop, francezul inscrie cu o minge peste Costache.

79'

Guessan si Cristescu intra la gazde pentru a forta ofensiva. Au iesit Prepelita si Gorobsov.

76'

Gol Tandia!

Sepsi deschide scorul printr-un sut deviat al lui Tandia. O minge din afara careului.

60'

Galben pentru Gorobsov.

55'

Actiune personala a lui Gradinaru si finalizare cu sut peste poarta.

46'

18:48

Pauza la Chiajna.

43'

Tandia suteaza in zidul ilfovenilor. Mingea ramane in posesia oaspetilor si va fi repusa de la margine.

42'

Leca vede cartonsul pentru un fault in marginea propriului careu.

40'

Costache blocheaza sutul expediat la coltul scurt de Draghici.

30'

Sato incaseaza un galben pentru un fault la Matei.

23'

Prima pauza de hidratare a meciului.

11'

Moura greseste la duelul cu Gradinaru, acesta intra in careu si cade la un contact al lui Viera. Nu se acorda nimic.

4'

Batin aproape de gol cu o lovitura de cap. Minge trece pe langa poarta.

1'

Sebastian Coltescu fluiera startul meciului de la Chiajna.

18:01

CONCORDIA: 99 Costache - 2 Matei, 4 Leca, 73 Marc, 22 Nivaldo - 25 Gorobsov, 5 Bucsa, 6 Prepelita - 10 Bawab, 29 Batin, 8 Gradinaru.

SEPSI: 33 Niczuly - 2 Moura, 90 Viera, 5 Jovanovic, 11 Sato - 77 Velev, 8 Vasvari - 7 Darghici, 24 Fulop, 9 Nouvier - 10 Tandia.

13:02

Va fi a cincea intalnire intre cele doua echipe. Sepsi nu a castigat niciodata in fata Concordiei. Ilfovenii au doua victorii si doua remize.