1
Sepsi
Fulop 18'

Concordia Chiajna invinge Sepsi cu golul debutantului Bumba in prelungiri

Etapa a 12-a a continuat, sambata seara, cu meciul dintre Concordia Chiajna si Sepsi Sf.Gheorghe. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

Cu un nou antrenor pe banca in persoana lui Ion Moldovan, Concordia Chiajna s-a impus in extremis in fata celor de la Sepsi Sf.Gheorghe, cu 2-1, dupa ce oaspetii deschisesera scorul.

Istvan Fulop a deschis scorul in minutul 18 cu o reluare din fata portii la o minge intoarsa de Hadnagy.

Egalarea Chiajnei a fost adusa de Batin in minutul 34 la o faza simpla de atac. Bawab a patruns pe stanga si a centrat in fata portii pentru latul lui Batin.

La 1-1, in repriza a doua, oaspetii au avut un penalty neacordat la mingea sutata de Hadnagy si oprita cu mana in careu de Marc.

In prelungirile partidei gazdele au dat lovitura prin Bumba, jucator transferat in urma cu doar doua zile, care a speculat o eroare masiva a fundasului Oros si a adus a doua victorie pentru Concordia in aceasta editie de campionat.

22:21

90'

Gol Bumba!

Bumba profita de o eroare in apararea lui Sepsi si inscrie la debut pentru Concordia Chiajna.

86'

Bud in pozitie de finalizare. Mingea este blocata si gazdele vor avea corner.

78'

Avertizat si Grecu pentru un fault in marginea careului celor de la Sepsi.

75'

Nikolic intra in locul lui Hadnagy la Sepsi.

71'

Galben pentru Bawab dupa o intrare neglijenta cu piciorul sus la o centrare in careul oaspetilor.

59'

Hent si penalty clar pentru Sepsi la sutul lui Handnagy. Mingea a fost oprita cu mana de Marc, insa arbitrul n-a acordat nimic.

57'

Sut de la distanta trimis de Astafei. O minge cu pamantul care nu-i pune probleme lui Balgradean.

48'

Babic ia galben pentru un fault asupra lui Hadnagy plecat pe contraatac.

46'

21:17

Final de prima repriza.

38'

Galben primit de Burlacu pentru un fault asupra lui Batin.

37'

Balgradean iese din poarta si-l blocheaza providential pe Patrick Petre.

34'

Gol Batin!

Batin aduce egalarea si zambetul pe fata lui Ion Moldovan cu un lat simplu, de manual, din fata portii la pasa lui Bawab.

31'

Deaconu rateaza cea mai mare ocazie a ilfovenilor. Un sut din lovitura libera care intalneste bara. Portarul Feher a fost surprins in fata si s-a dat cu capul de bara.

21'

Chiajna ataca pe dreapta prin Patache. Acesta centreaza periculos in fata portii pentu Batin, care insa nu ajunge balonul.

18'

Gol Fulop!

Sepsi deschide scorul la Chiajna prin Istvan Fulop cu o minge pe jos din interiorul careului la pasa intoarsa de Hadnagy.