90'
Juventus
Mazarache 45'

Concordia si Juventus raman fara victorie in Liga 1

Echipele Concordia Chiajna si Juventus Bucuresti au remizat, scor 1-1 (1-1), in etapa a 6-a din Liga 1 Betano, rezultat in urma caruia cele doua echipe raman fara victorie in acest sezon.

Un meci de altfel anost a fost salvat de cele doua reusite din finalul primei reprize, doua goluri cu capul cum rar vedem in Liga 1.

Ilfovenii au deschis scorul prin Cristescu la o centrare a lui Fota din stanga.

La faza imediat urmatoare oaspetii au egalat prin Mazarache, fostul jucator al Craiovei finalizand dintr-o centrare tot din flancul stang.

In partea secunda fiecare dintre echipe a trecut pe langa gol. Mai intai gazdele prin Cristescu, sut peste poarta din interiorul careului, dupa care Juventus a irosit un contraatac trei contra unu initiat de Mazarache.

89'

Benga reia cu capul peste poarta din centrarea lui Bejanaru.

83'

Centrare a lui Babic pentru reluarea lui Pena cu capul. Mingea se duce peste poarta.

82'

Wallace vede galbenul pentru un fault in propria jumatate.

79'

Avertisment primit de Babic pentru o tinere.

78'

Buhaescu intra in locul lui Zaharia la Juventus.

75'

Lovitura libera pe care Deaconu o executa in zid. Corner pentru Concordia.

70'

Petre in locul lui Stoenac la Juventus si Batin in locul lui Fota la Concordia. Mutari ofensive de ambele parti.

68'

Faza senzationala creata de Mazarache. Acesta scoate din joc doi adversari si ajunge in pozitie de trei contra unu pe contraatac. Pasa pentru Stoenac a fost prea in spate si Juventus n-a obtinut nimic din aceasta super faza de gol.

66'

Balgradean retine in doi timpi sutul lui Stoenac din afara careului.

64'

Ocazie monumentala ratata de Cristescu. Acesta primeste in centrul careului, preia cu dreptul si trage cu stangul peste poarta. Miriuta isi pune mana in cap.

63'

Deaconu intra in locul lui Gradinaru la Concordia.

57'

Stoenac blocheaza sutul lui Cristescu din interiorul careului.

55'

Babic in locul lui Spehar la Concordia.

54'

Sut de la distanta incercat de Stoenac. Retine in doi timpi Balgradean.

46'

S-a reluat meciul de la Chiajna.

19:22

Pauza la Chiajna.

45'

Gol Mazarache!

Juventus egaleaza prin Mazarache. Lovitura de cap din centrul careului la o centrare din stanga oferita din stanga de Carabela.

45'

Gol Cristescu!

Concordia deschide scorul dupa o faza fixa prin Cristescu. Centrare a lui Fota din lovitura libera si Cristescu reia decisiv cu capul la coltul scurt.

40'

Mingea ajunge la Gradinaru dupa o deviere gresita a lui Romario si fostul stelist trimite peste poarta din afara careului.

21'

Lovitura libera pentru Juventus. Bajenaru executa in careu si mingea il loveste in mana pe atacantul gazdelor Pena. Penalty solicitat de oaspeti, insa centralul Barsan lasa jocul sa continue.

16'

Iesire pe contraatac a oaspetilor prin Bajenaru. Isi prelungeste prea mult mingea si este deposedat de Albu.

9'

Stoian respinge fabulos lovitura de cap a lui Spehar din centrul careului. O pasivitate de nedescris din partea brazilianului Wallace.