0
Hermannstadt
Jazvic 12' Tsoumou 4'

Asa am trait Concordia - Hermannstadt in playout. Patru goluri in 18 minute!

Luni de la ora 18:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Concordia Chiajna - Hermannstadt din etapa a 2-a din playout.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:53

85'

Patrundere a lui Alexe si finalizare cu sut peste poarta.

79'

Blanaru intra in locul lui Jazvic la oaspeti.

78'

Sansa uriasa de gol ratata de gazde prin Bawab. Foarfeca din interiorul careului cu stangul. Mingea trece pe langa poarta.

58'

Barboianu incearca o executie pretentioasa de la jumatatea terenului, dar nu prinde poarta.

58'

Gorobsov centreaza in careu si Cadamuro reia spre poarta lui Niga.

56'

Stoica de la oaspeti vede cartonasul galben.

54'

Galben pentru Adrian Ropotan!

51'

Marius Alexe este avertizat de Robert Dumitru.

50'

Daniel Offenbacher (Hermannstadt) este ingalbenit de centralul intalnirii.

46'

Robert Dumitru fluiera startul reprizei a doua.

18:54

Pauza in meciul de la Chiajna.

31'

Tatar se resimte si are nevoie de ingrijiri medicale in afara terenului.

30'

Parvulescu de la oaspeti vede galbenul pentru un fault in margine la patrunderea lui Gradinaru.

24'

Avertisment pentru Liassine Cadamuro (Concordia Chiajna).

18'

Gol Bawab!

Thaer Bawab, jucatorul care a pasat decisiv mai devreme la golul de 1-2, inscrie acum si aduce egalarea.

16'

Gol !

Concordia Chiajna reduce din diferenta.

12'

Gol Jazvic!

Hermannstadt isi dubleaza avantajul prin Filip Jazvic.

10'

Sansa de gol ratata de oaspeti prin Ionut Petrescu.

8'

Acelasi Moussa suteaza pe langa poarta.

6'

Concordia se arunca in atac in cautarea egalarii. Sofien Moussa reușește o lovitură frumoasă de cap, dar mingea este deviată.

4'

Gol Tsoumou!

Oaspetii deschid scorul prin Juvhel Tsoumou!

1'

A inceput meciul de la Chiajna.

0'

Concordia: Rmaniceanu - Meira, Marc, Cadamuro, Fota - Gradinaru, Gorobsov, Ropotan, Bawab - Moussa, Alexe.

Hermannstadt: Niga - Serediuc, Stoica, Mijuskovic, Pirvulescu, Tatar - Petrescu, Matel, Offenbacher - Tsoumou, Jazvic.

12:36

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în sezonul regulat 2018-2019, când fiecare s-a impus pe teren propriu.

- 11 august 2018, Concordia - FC Hermannstadt 2-0, marcatori Paul Batin şi Lucian Panait. Acesta a fost singurul succes bifat de ilfoveni acasă în ediţia actuală.
- 1 decembrie 2018, FC Hermannstadt - Concordia 2-1, goluri înscrise de Petrişor Petrescu, Alexandru Dandea, respectiv Paul Batin.

Un singur succes au bifat sibienii în acest an calendaristic, 2-0 cu Poli Iaşi, în rest au un egal şi patru partide pierdute.

Concordia n-a mai castigat un meci din 7 octombrie 2018, 1-0 in deplasare cu FCSB.