1
Gaz Metan Medias
Chamed 60'

Remiza intre Concordia si Gaz Metan

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Concordia Chiajna - Gaz Metan Medias din etapa a 22-a a Ligii 1 Betano. Click aici pentru live video legal.

Cristescu a deschis scorul pentru Concordia la patru minute dupa pauza cu o lovitura de cap.

Egalarea a fost adusa de Chamed dintr-o faza fixa, o lovitura libera excelent executata din afara careului.

Pana la final echipa mai periculoasa a fost Concordia, care a ratat nu mai putin de trei ocazii, cea mai mare dintre acestea prin acelasi Cristescu.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Fota, Marc, Albu, Grădinaru - Bucşă - Deaconu (Babic '68), Bawab, Cristescu, Bumba (Batin '39) - Pena (Manasse '76). Antrenor: Ion Moldovan

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Popovici, Sârghi, Cristea, Romeo - Neagu, Bic - Chamed, Buziuc (Danci '83), - Tîrcoveanu (Olaru '83), Golubovic (Curtean '60). Antrenor: Cristian Pustai

Cartonaşe galbene: Cristescu '40, '88, Fota '75, Marc '86

Cartonaş roşu: Cristescu '88

Meciul a fost arbitrat de Marcel Bîrsan.

16:53

75'

Batin ramane in pozitie de finalizare si suteaza pe langa poarta.

73'

Acelasi Plesca se opune golului si respinge de pe linia portii o reluare din fata portii.

73'

Ocazie de gol a Concordiei ratata de Cristescu. Respinge in corner portarul Plesca.

60'

Gol Chamed!

Gaz Metan egaleaza prin Chamed care transforma impecabil o lovitura libera din afara careului.

49'

Gol Cristescu!

Cristescu deschide scorul cu o lovitura de cap excelent plasata.

46'

15:49

Marcel Birsan fluiera finalul primei reprize.

45'

Reluare periculoasa a lui Popovici din unghi. Balgradean respinge in corner.

33'

Golubovic incearca o finalizare pretentioasa din sase metri in locul unui sut cu latul. Sansa buna de gol irosita de medieseni.

13'

Acelasi Plesca respinge in extremis reluarea de cap a lui Cristescu.

11'

Gazdele replica prin Bumba, insa portarul oaspetilor se opune golului.

9'

Tircoveanu suteaza peste poarta gazdelor.

1'

A inceput meciul de la Chiajna dupa un moment de reculegere in memoria Regelui Mihai I al Romaniei.

15:21

CONCORDIA:  Balgradean - Gradinaru, Marc, Albu, Fota - Bucsa - Deaconu, Bawab, Cristescu, Bumba - Pena.

GAZ METAN: Plesca - Popovici, Sarghi, Cristea, Romeo - Neagu, Bic - Chamed, Buziuc, Tircoveanu - Golubovic.