0
0
Dinamo

Asa am trait Concordia - Dinamo 0-0

Turul de campionat s-a incheiat  luni seara la Chiajna cu meciul dintre Concordia si Dinamo, doua vecine de clasament in subsolul ierarhiei din Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video

Un singur succes au ilfovenii pe teren propriu in ultimele noua meciuri de campionat, 2-0 cu Hermannstadt in 11 august.

Dinamo are un singur punct obtinut in deplasare in acest sezon, dupa acel 3-3 cu FCSB. Au urmat cinci infrangeri consecutive dintre care trei la cel putin doua goluri diferenta.

Concordia vs Dinamo în Liga 1: 16 jocuri - 4 victorii Concordia - două remize - 10 succese Dinamo.

Palmares cu Concordia gazdă: 8 jocuri - o victorie Concordia - două remize - cinci succese Dinamo.

22:51

90'

Incredibila ocazie ratata de Chiajna prin Mazarache la o gafa uriasa comisa de Katsikas.

88'

Serban intra in locul lui Corbu la Dinamo.

88'

Fota strange in fata lui Popa si blocheaza un atac periculos al lui Dinamo.

87'

Mazarache intra in locul lui Deaconu.

86'

Intre timp Cristescu a intrat la gazde in locul lui Albu.

85'

Moldoveanu reia spre poarta si apoi il loveste pe portarul Greab. Acesta are nevoie de ingrijiri medicale.

83'

Centrare periculoasa a lui Corbu. Iese Greab si respinge mingea.

82'

Moldoveanu intra in locul lui Cooper la Dinamo.

80'

Grozav patrunde in careul advers si intoarce periculos in centru. Niciun coechipier acolo care sa reia decisiv.

74'

Dupa minute bune de absenta Dinamo se vede la poarta adversa printr-un sut al lui Cooper din marginea careului.

74'

Centrare din stanga si mingea ocoleste poarta lui Dinamo. Inca o sansa pentru Concordia.

73'

Guessan ii lasa locul in teren lui Batin.

70'

O noua interventie salvatoare a lui Penedo la sutul lui Deaconu direct din lovitura libera.

67'

Deaconu trimite spre poarta pentru Nivaldo. Apare Corbu providential si respinge salvator cu capul.

60'

Mare ocazie pentru Concordia la lovitura de cap a lui Guessan. Respinge Penedo cu un reflex de zile mari.