4
Dinamo
Popa 79' Torje 73' Salomao 59' Nemec 46'

Asa am trait Concordia - Dinamo 3-4

Ultimul meci al rundei a 24-a din Liga 1 Betano s-a disputat la Chiajna intre Concordia si Dinamo. Un meci decisiv pentru "caini" in perspectiva calificarii in playoff. Apasati aici pentru live video.

22:39

Horatiu Fesnic fluiera finalul partidei.

82'

Gol Marc!

Marc inscrie cu capul din recentrarea lui Bucsa la un corner. Chiajna revine pentru a treia oara.

79'

Gol Popa!

Intrat la pauza in locul lui Monroy, Popa aduce din nou linistea in tabara dinamovista cu un sut la coltul lung.

73'

Gol Bud!

Nebunie de meci la Chiajna! Bud inscrie pentru 2-3 dintr-un unghi incredibil de strans.

73'

Gol Torje!

Dinamo reface diferenta de doua goluri prin Torje. Apararea Concordiei complet inexistenta la patrunderea lui May.

69'

Gol Bumba!

Bumba reduce din diferenta cu o lovitura de cap dupa o minge expediata de Nivaldo in transversala.

67'

Ocazie ratata de Torje care n-a reusit sa profite de o mare eroare in defensiva ilfovenilor.

63'

Nu i-a luat prea mult timp lui Torje sa ameninte poarta adversa. Sutul mijlocasului dinamovist trece putin pe langa.

59'

Torje isi face revenirea la Dinamo. Internationalul roman intra in locul lui Pesic.

59'

Gol Salomao!

Pesic centreaza ideal din flancul drept si Salomao reia din prima pentru 2-0.

57'

Salomao trimite peste poarta dupa o faza rapida de atac a dinamovistilor.

47'

Romera a centrat din dreapta si Nemec a reluat cu capul pe spate dintr-o pozitie ciudata.

46'

Gol Nemec!

Nemec deschide scorul si ajunge la cota cinci reusite in acest sezon.

44'

Romera centreaza periculos in fata portii. Nemec rateaza intalnirea cu balonul.

43'

Fota intervine decisiv si-l deposedeaza pe Nistor patruns vijelios in careul ilfovenilor.

34'

Pesic vede primul galben al meciului pentru un fault la centrul terenului.

32'

Interventie de zile mari a lui Caparco la sutul lui Nemec.

27'

O noua faza fixa pentru Dinamo irosita de "caini". Mingea ramane la oaspeti pana e scapata afara de Romera.

24'

Nistor suteaza peste poarta.

22'

Lovitura libera pentru Dinamo din preajma careului advers obtinuta de Nistor.

20'

Branescu iese gresit pe o centrare, dar se fluiera fault in atac la Bucsa.

18'

Nistor suteaza peste poarta din marginea careului. Dinamo mai periculoasa pana acum.

15'

O ultima reluare tv arata ca mingea trimisa de Nedelcearu cu capul a fost respinsa din poarta.

6'

Caparco respinge de pe linia portii lovitura de cap a lui Nedelcearu. Dinamovistii acuza ca mingea ar fi depasit linia terenului.