2
CSU Craiova
Martic 90' Baluta 30'

Asa am trait Concordia - CSU Craiova 1-2

Doua dintre cele mai in forma echipe ale momentului in Liga 1 Betano s-au intalnit, vineri seara, in etapa a 15-a. Meciul poate fi vazut aici cu live stream legal.

22:37

90'

Incredibila ocazie pentru Concordia. Acelasi Marc ajuns in atac trimite pe langa poarta. Calancea era stana de piatra.

90'

Gol Martic!

Manasse da pe langa minge si rateaza degajarea din propriul careu, mingea ajunge la Martic si acesta inscrie cu un sut la vinclu.

88'

Gol Marc!

Marc aduce egalarea pentru Concordia dupa o faza incalcita in careul Craiovei.

82'

Datkovic reia cu capul peste poarta dupa un corner executata de Baluta. Sansa buna pentru olteni de a inchide jocul.

81'

Pena in locul lui Cristescu la Chiajna.

80'

Roman intra in locul lui Bancu la Craiova.

77'

Bud suteaza pe langa poarta si Concordia bifeaza a doua ocazie importanta a reprizei secunde.

74'

Deaconu intra in locul lui Batin la gazde.

74'

Caparco apare providential si blocheaza din picioarele lui Baluta.

67'

Sansa uriasa de egalare irosita de gazde dupa un contraatac care i-a avut in prim plan pe Bud si Batin. Mingea s-a lovit de ultimul si a iesit in afara terenului.

59'

Galben primit de Bucsa pentru un fault asupra lui Baluta.

58'

Caparco se opune golului doi al oltenilor la sutul in forta trimis de Martic.

50'

Gustavo faulteaza in atac la un duel aerian cu Marc.

49'

Bumba suteaza periculos si mingea trece putin peste poarta Craiovei.

48'

Lovitura libera pentru Craiova din marginea terenului. Gustavo centreaza lung si mingea iese in afara terenului.

46'

S-a reluat meciul de la Chiajna.

21:48

Bud in locul lui Bawab la gazde din minutul 46.

21:32

Pauza la Chiajna.

30'

Gol Baluta!

Baluta ajunge la cota 7 goluri din acest sezon dupa o reusita cu latul din fata portii. O actiune rapida a oltenilor care i-a avut in prim plan pe Briceag, Mateiu si la finalizare Baluta.

30'

Gustavo incearca incearca fara succes sutul la poarta.

24'

Mateiu vede primul galben al meciului.

20'

Craiova domina jocul in aceste momente si Cristescu blocheaza sutul lui Bancu.

15'

Gol anulat gazdelor la un offside in care s-a aflat Manasse la centrarea lui Bumba. O decizie corecta.