0
0
FCSB

Asa am trait Concordia Chiajna - FCSB 0-0

Ultima partida a etapei a 24-a din Liga 1 Betano le-a adus fata in fata pe Concordia Chiajna si FCSB.

Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video Concordia - FCSB

21:53

90'

Caparco il blocheaza in extremis pe Man la pasa lunga trimisa de Nedelcu.

82'

Caparco respinge peste poarta lovitura de cap trimisa de Man la centrarea lui Benzar.

80'

Cristescu reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

80'

Iloki ramane singur cu Balgradean la pasa lui Ropotan, insa portarul de la FCSB are o interventie salvatoare.

79'

Balgradean retine sutul lui Bawab la una dintre putinele actiuni ofensive din partea gazdelor in aceasta repriza.

76'

Cristescu in locul lui Alexe. Intre timp Caparco vede galben pentru trageri de timp.

75'

Morais trimite in fata portii si mingea curge agonizant in afara terenului.

70'

Nedelcu intra in locul Pintilii.

70'

Coman primeste o diagonala din partea lui Man, se intoarce cu fata la poarta si trimite in plasa laterala.

66'

Hora intra in locul lui Gnohere la FCSB.

65'

Man trimite pe poarta dintr-o lovitura libera. Respinge Ropotan in corner si Planic ii strica mingea lui Coman.

64'

Marc este avertizat pentru o intrare asupra lui Tanase in marginea terenului.

59'

Iloki intra in locul lui Nivaldo la gazde.

54'

FCSB aduce mingea in careul advers si Morutan trimite in blocajul lui Marc.

47'

Sut senzational prins de Coman din marginea careului. Mingea se duce in transversala!

46'

S-a reluat meciul. Morutan in locul lui Matei din minutul 46.

20:48

Pauza la Chiajna.

45'

Mingea ajunge la Matei in marginea careului. Sutul acestuia se duce pe langa poarta.

45'

Matei obtine lovitura libera la 25 metri de poarta adversa.

41'

Sut al lui Gorobsov deviat de un aparator stelist. Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

38'

Ropotan este avertizat pentru o intrare dura prin alunecare.

37'

Alexe scoate in centru la Ropotan. Sut al acestuia pe langa poarta. Un exterior nefericit prins de fostul dinamovist.

36'

Balonul respins de apararea gazdelor este trimis pe langa poarta de Morais.

35'

Andrei Radu vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Man in marginea terenului.

30'

Gradinaru aproape de un autogol antologic. Respinge Caparco peste bara!

30'

Coman patrunde pe stanga si este blocat de Marc. Doar corner pentru FCSB.

28'

Ropotan reia cu capul in bratele lui Balgradean.

21'

Coman il gaseste in careu pe Gnohere, dar acesta este semnalizat in pozitie afara din joc.

14'

Corner pentru Concordia ramas fara rezultat. La faza urmatoare Meira are o intrare dura asupra lui Matei in zona de la centrul terenului. Galben pentru jucatorul Chiajnei.

12'

Primele actiuni ofensive ale Concordiei dupa un inceput dominat de FCSB.

8'

Acelasi Man ramane singur cu portarul si trimite cu exteriorul pe langa poarta.

7'

Caparco respinge acrobatic sutul lui Man din lovitura libera.

6'

Tanase e luat pe sut de Cadamuro in marginea careului ilfovenilor.

4'

Primul corner al meciului apartine celor de la FCSB.

1'

A inceput meciul de la Chiajna.

11:53

Concordia vs FCSB în Liga 1: 15 jocuri - două victorii Concordia - o remiză - 12 succese FCSB.

Palmares cu Concordia gazdă: 7 jocuri - o victorie - 6 succese FCSB.

Cea mai recentă întâlnire directă: 7 octombrie 2018, FCSB - Concordia 0-1 (marcator Paul Batin).

Adrian Falub vs Mihai Teja în Liga 1: un joc - o remiză (ediția 2014-2015, ASA Tg.Mureş - U Cluj 0-0).

Adrian Falub vs FCSB în Liga 1: 3 jocuri - 3 înfrângeri.

Mihai Teja vs Concordia Chiajna: 4 jocuri - două victorii - două remize.