Etapa a 3-a din playout a continuat, duminica, cu duelul ilfovenelor Concordia Chiajna si FC Voluntari.

16:53

90'

Patru minute suplimentare pentru acest meci.

86'

Acelasi Guessan e pus in pozitie de finalizare de pasa lui Moussa, dar atacantul Concordiei trimite slab dintr-un voleu.

85'

Guessan e servit ideal in centrul careul, insa lovitura acestuia de cap ajunge in bratele lui Vatca.

79'

Mihai Căpățână îl înlocuiește pe Alexandru Răuță la Voluntari.

77'

Gol Moussa!

Concordia revine in meci rapid prin reusita lui Moussa.

75'

Gol Deac!

La doar cateva minute de la intrarea in teren in locul lui Gadze, Deac scutura plasa cu un sut sub transversala.

72'

Guessan cade in careul gazdelor, dar se alege doar cu un galben pentru simulare.

67'

Gadze ia o faza pe cont propriu si suteaza in plasa laterala.

65'

Insita mai mult Concordia in aceste momente ale jocului si Vatca are o super interventie.

59'

Nici nu a intrat bine pe teren, ca Ropotan si vede cartonasul galben pentru un fault in saritura.

57'

Sansa de gol ratata de Concordia prin Cadamuro dupa o faza de la coltul terenului. Retine portarul Vatca.

54'

Festival de ratari din partea lui Tudorie, jucatorul recent convocat la nationala de tineret a Romaniei. De aceasta data a trimis pe langa poarta din pasa lui Gadze.

52'

Tudorie suteaza peste poarta. In continuare Voluntariul se mentine la carma partidei.

50'

Fanion ridicat de la margine la aparitia lui Laidouni in fata portii Concordiei.

46'

Ropotan in locul lui Barboianu la gazde, dar Voluntariul tocmai a ratat de putin golul doi prin Laidouni.

46'

Ionut Balaur îi ia locul lui Robert Hodorogea la Voluntari.

15:47

Pauza in meciul de la Chiajna.

33'

Patrundere a lui Gadze si un sut in blocajul advers.

28'

Gol Ricardinho!

Voluntariul deschide scorul prin fundasul dreapta Ricardinho.

19'

Guessan Ghislain îi ia locul lui Jules Iloki la Concordia Chiajna.

12'

George Radulescu îi arată cartonasul galben lui Petre Ivanovici!

3'

Cartonaș galben pentru Stefan Barboianu.

1'

A inceput meciul.

0'

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Bărboianu, Meira, Marc, Cadamuro - Ivanovici, Gorobsov, Radu - Iloki, Moussa, Bawab;

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Hodorogea, Armas, Vlad - Signorelli, Răuţă - Gheorghe, Laidouni, Gadze - Tudorie.

13:08

Se întâlnesc echipele cu cele mai multe goluri încasate în primele 28 de etape, fiecare câte 47.

Concordia vs FC Voluntari în Liga 1: 14 jocuri - patru victorii Concordia - trei remize - șapte succese FC Voluntari.

Palmares cu Concordia gazdă: șapte jocuri - o victorie Concordia - o remiză - cinci succese FC Voluntari.

Singurul succes bifat de Concordia acasă: 27 februarie 2018, Concordia - FC Voluntari 3-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 25 februarie 2019, Concordia - FC Voluntari 1-3 (marcatori Moussa, respectiv Tudorie, Balaur, Gadze).