2
2
FC Botosani
Roman 71' Meira (ag) 64'

Asa am trait Concordia Chiajna - FC Botosani. Ploaie de goluri in repriza a doua

Etapa a 8-a din playout a inceput vineri seara cu meciul Concordia Chiajna - FC Botosani (18:00).
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:52

71'

Gol Roman!

Botosaniul egaleaza rapid prin Mihai Roman cu o reluare simpla din sase metri.

69'

Gol Koutroumpis!

Grecul Koutroumpis marcheaza primul sau gol in tricoul Concordiei dintr-o faza fixa. Centrare pe lung si reluare cu latul pe prima bara.

64'

Gol Meira (ag)!

Botosaniul egaleaza printr-un autogol semnat de portughezul Meira.

55'

Rimniceanu retine sutul incercat de Fulop de la distanta.

53'

Golofca ajunge cu usurinta in pozitie de finalizare si trimite peste poarta. O noua sansa uriasa ratata de Botosani.

48'

Interventie a lui Rimniceanu la sutul lui Fabbrini.

18:47

Pauza la Chiajna.

36'

Executie indrazneata din partea lui Bawab. Mingea nu prinde poarta.

32'

Inca o sansa de gol ratata de Golofca, de aceasta data singur cu portarul. Parada a lui Rimniceanu!

30'

Golofca suteaza la coltul scurt, minge respinsa de Rimniceanu in corner. Cea mai mare ocazie de pana acum a oaspetilor.

29'

Moussa iroseste o mare ocazie dupa o finalizare slaba cu tibia. Sansa mare de 2-0 pentru Concordia.

27'

Ropotan vede cartonasul galben pentru o talpa la centrul terenului.

25'

Papa incearca o executie pe sub zid, insa mingea e blocata de apararea ilfovenilor.

23'

Golofca obtine cartonasul galben la Meira. Lovitura libera pentru Botosani din preajma careului.

20'

Cristescu trimite in poarta, dar reusita gazdelor e anulata pentru o pozitie afara din joc.

19'

Centrare total ratata de Enriko Papa, jucator care ramane accidentat in careul gazdelor.

9'

Gol Moussa!

Moussa deschide scorul cu o reluare din doi metri, dar intreaga faza i-a apartinut lui Ivanovici, cel care a sutat la poarta obligandu-l pe portar sa respinga in transversala.

1'

A inceput meciul.

0'

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Bărboianu, Meira, Cadamuro - Ivanovici, Ropotan, Koutroumpis, A.Radu - Bawab, Cristescu, Moussa;

FC Botoşani: Pap - Piţian, Miron, Burcă - Patache, J.Rodriguez, Karaboue, Papa - Golofca, Fulop, Fabbrini.

12:21

Concordia este echipa cu cele mai multe goluri primite, 55 (10 în play-out).

Concordia Chiajna şi FC Botoşani s-au mai duelat pe prima scenă de 19 ori, de șase ori au câştigat ilfovenii, de opt ori au terminat la egalitate, în timp ce moldovenii s-au impus în cinci partide.

Palmares cu Concordia gazdă: 9 jocuri - două victorii Concordia - 5 remize - două succese FC Botoşani.

Cea mai recentă confruntare de pe arena "vulturilor" a avut loc pe 1 februarie 2019, Concordia - FC Botoşani 0-1.