Concordia Chiajna are un picior in Liga 2 si doar o minune o mai poate salva pe formatia ilfoveana de la retrogradare.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:54

90'

Reda Jaadi suteaza pe langa poarta. A fost ultima faza a meciului.

90'

Guessan e trantit de N'Diaye si cei de la Concordia sunt privati de un penalty evident.

75'

Gol Jaadi!

Dinamo se desprinde pe tabela in urma unui contraatac finalizat de Reda Jaadi.

60'

Gol Montini!

Dinamo deschide scorul prin italianul Montini, jucator ajuns la 13 goluri in Liga 1. Pasa excelenta oferita de Nistor in sase metri pentru aparitia lui Montini.

55'

Un inceput de repriza mai degraba modest, fara ocazii de poarta. Rednic priveste ganditor la neputinta propriilor jucatori. Doar suporterii alb-rosii par a nu-si fi pierdut inca rabdarea.

18:47

Pauza la Chiajna.

41'

Galben pentru Ricardo Grigore (Dinamo).

39'

Ocazie pentru Dinamo la patrunderea lui Popa. Acesta nu reuseste sa dea o pasa simpla in lateral.

36'

Minge in careul dinamovist urmarita de Moussa. Iese Mandanda si retine.

16'

Reda Jaadi il pune la incercare pe Rimniceanu cu un sut pe poarta, al doilea al dinamovistilor in aceasta repriza.

2'

Zenke urca in jumatatea adversa si prinde poarta cu un sut de la distanta.

1'

A inceput meciul.

0'

Concordia Chiajna: Rîmniceanu - Bărboianu, Joao Meira, Cadamuro, A. Radu - Grădinaru, Ropotan, Ivanovici - Bawab, Moussa, Nivaldo;

Dinamo: Mandanda - Klimavicius, Grigore, Ciobotariu, Dussaut - R. Jaadi, Nistor, N'Diaye, Zenke - Montini, Popa.

17:13

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în Liga 1, de patru ori au câştigat ilfovenii, de 12 ori s-au impus bucureştenii, iar trei partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Concordia gazdă: 9 jocuri - o victorie Concordia - 3 remize - 5 succese Dinamo.

Cea mai recentă întâlnire directă: 5 aprilie 2019, Dinamo - Concordia 3-2 (marcatori Papazoglou dublă, Zenke / Ivanovici, Bawab).