1
CFR Cluj
Djokovic 23'

CFR Cluj invinge la limita Concordia

CFR Cluj s-a impus in deplasare cu 1-0 in fata celor de la Concordia Chiajna intr-un meci din etapa a 16-a.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Djokovic in minutul 23 dupa o faza fixa de la coltul terenului.

CFR Cluj a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Culio a fost eliminat in al treilea minut de prelungiri.

Cu acest succes echipa din Gruia isi consolideaza primul loc indiferent de rezultatele principalelor urmaritoare FCSB si U Craiova.

Concordia Chiajna: Greab – Bărboianu (Măzărache ’74), Albu, Marc, Fota - Gorobsov, Prepeliţă - Grădinaru, Cristescu (Deaconu ’79), Panait – Batin (Guessan ’68). Antrenor: Dorinel Munteanu

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Mureşan, Camora - Djokovic, Culio – Omrani (Ioniţă ’75), Deac, Păun (Bordeianu ’67) – Ţucudean (Lang ‘90+5) Antrenor: Antonio Conceicao.

Cartonaşe galbene: Cristescu ’39, Guessan ‘90+1 / Culio ‘7, ‘90+3

Cartonaş roşu: Culio ‘90+3

Arbitri: Sebastian Colţescu

90'

Schimbare la trecerea timpului cu Lang in locul lui Tucudean.

90'

Cartonas rosu !

Culio il faulteaza pe Mazarache in marginea careului de 16 metri si este eliminat. CFR termina meciul in zece jucatori.

84'

Ocazie ratata de Tucudean, jucator care a pivotat in careu si al carui sut a fost blocat in ultimul moment.

69'

Muta si gazdele cu Guessan in locul lui Batin.

68'

Deac suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

68'

Prmia schimbare la oaspeti. Bordeianu in locul lui Paun.

59'

Sut al lui Batin in plasa laterala dupa o patrundere in careu.

37'

Cristescu de la gazde este avertizat.

23'

Gol Djokovic!

Cei de la CFR Cluj preseaza puternic in ultimele minute si vine golul din faza fixa. Marcheaza Djokovic!