1
FC Botosani
Hergheligiu 44'

Asa am trait Concordia - Botosani 2-1

Am transmis live text in aceasta pagina incepand cu ora 20:30 meciul dintre Concordia Chiajna si FC Botosani din etapa a 13-a de playout, penultima a sezonului

22:22

Final de partida si o victorie uriasa obtinuta de Chiajna.

90'

Patru minute suplimentare pentru acest meci.

84'

Miron loveste cu capul pe langa poarta la un corner de pe stanga.

74'

Gol anulat gazdelor pentru un offside.

66'

Musat scoate de pe linia portii reluara cu capul a lui Dobrosavlevici.

61'

Gol Munteanu!

Munteanu inscrie pentru 2-1 cu un sut din cadere si Chiajna revine puternic in acest meci.

60'

Hergheligiu scapa singur spre poarta celor de la Chiajna, dar intarzie sutul si ii permite lui Dobrosavlevici sa intervina decisiv.

57'

Gol Cristescu!

Jucatorii introdusi dupa pauza la Chiajna produc faza golului egalizator. Munteanu suteaza in bara dupa o patrundere in viteza, mingea ii revine lui Cristescu si acesta reia in poarta pentru 1-1.

48'

Herea nu mai poate continua si in locul lui intra Munteanu.

46'

21:32

Cristescu in locul lui Serediuc la pauza.

21:18

Sebastian Coltescu fluiera finalul primei reprize.

44'

Gol Hergheligiu!

Hergheligiu transforma de la 11 metri si la acest scor Concordia Chiajna e retrogradata direct in Liga 2.

44'

Fulop scoate lovitura de la 11 metri la un duel cu Milano Koenders.

38'

Sansa de gol si pentru Concordia la sutul lui Herea pe langa poarta dintr-o pozitie ideala in interiorul careului.

36'

Cucu opreste un contraatac al gazdelor cu pretul unui cartonas galben.

29'

Concordia este sufocata in aceste momente. Doua cornere la rand si o presiune constanta din partea oaspetilor.

25'

Hergheligiu suteaza in transversala din interiorul careului dupa o faza creata de Morutan.

17'

Prima sansa de gol a oaspetilor la sutul lui Hergheligiu respins peste transversala de Balgradean.

11'

Herea rateaza cea mai mare ocazie a inceputului de partida la o centrare din corner si o minge prelungita cu capul pe spate de Pena.