1
Astra Giurgiu
Begue 82' Rosu 80' Balaure 56'

Asa am trait Concordia - Astra 0-3

Etapa a 6-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara de la 21:00, cu meciul Concordia Chiajna - Astra Giurgiu. Apasati aici pentru live video

23:03

Marcel Birsan pune capat intalnirii de la Chiajna.

88'

Caparco limiteaza scorul la sutul lui Gheorghe din interiorul careului.

86'

Galben incasat de Ghislain.

84'

Cristescu intra in locul lui Prepelita la Concordia.

82'

Gol Begue!

Astra loveste pe contraatac prin Begue si cei de la Concordia pot arunca deja prosopul.

80'

Gol Rosu!

A doua oara Rosu nu mai rateaza tinta si-l invinge pe Caparco printr-o executie la inaltime.

78'

Caparco apara lovitura de la 11 metri executata de Rosu, dar centralul Birsan dispune repetarea loviturii. Caparco a iesit mult in fata nerespectand regula liniei portii.

77'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Rosu la un contact cu Albu.

75'

Biceanu il opreste pe Gradinaru si se alege cu un galben. A fost ultima faza a lui Biceanu in acest meci. Moise intra in locul lui Biceanu.

74'

Caparco se opune golului la sutul lui Biceanu din afara careului. Corner in favoarea Astrei.

73'

Joc reluat din minutul 73!

73'

Pana totala de curent pe stadionul din Chiajna. Se mai vad doar reclamele de la marginea terenului si tabela de marcaj.

72'

S-a reaprins nocturna dupa zece minute de bezna totala.

67'

Gorobsov a trimis mult peste poarta celor de la Astra.

67'

Lovitura libera pentru Concordia dintr-o pozitie centrala la peste 30 de metri.

60'

Ghislain in locul lui Matei la Astra.

57'

Valentin Gheorghe intra la oaspeti in locul lui Llullaku.

56'

Gol Balaure!

Astra deschide scorul dupa un sut senzational trimis de Balaure din marginea careului.

47'

Caparco retine cu emotii o centrare din dreapta. Astra ramane echipa mai periculoasa si in aceasta repriza.

46'

Start de repriza secunda.

22:04

Ivanovici in locul lui Barboianu la gazde.

21:49

Pauza in meciul de la Chiajna.

45'

Biceanu trimite o pasa peste apararea adversa si Llullaku trimite cu capul peste poarta. Mare ocazie pentru Astra.

33'

Bus nu mai poate continua si este inlocuit cu Begue.

27'

Sansa de gol ratata de Astra prin Rosu. Acesta reia pe langa poarta din centrarea lui Balaure de pe flancul stang.

17'

Llullaku incaseaza primul galben al meciului.

1'
A inceput meciul.
0'

Concordia: Caparco - Matei, Albu, Marc, Barboianu - Gorobsov, Prepelita - Gradinaru, Bawab, Panait - Batin.

Astra: Lazar - Belu, Bejan, Erico, Radunovic - Mrzljak, Biceanu - Balaure, Llullaku, Rosu - Bus.

11:31

Ultimul succes bifat de ilfoveni în Liga 1 s-a consemnat pe 5 octombrie 2013, Concordia - Astra 3-1. Au urmat trei remize şi șase victorii ale oaspeţilor din această rundă.

11:31

Palmares cu Concordia gazdă: șapte jocuri - o victorie Concordia - șase succese Astra.

11:31

Concordia şi Astra s-au mai întâlnit de 14 ori în Liga 1, de două ori au câştigat ilfovenii, de trei ori au terminat la egalitate, iar nouă jocuri s-au încheiat cu victoria giurgiuvenilor.

11:31

Concordia are o singura infrangere in ultimele patru meciuri de campionat.

11:30

Astra este una dintre cele doua echipe fara infrangere in campionat dupa cinci etape. Cealalta echipa este campioana CFR Cluj.