2
FC Voluntari
Tira 90' Gheorghe 8'

Asa am trait Chindia - Voluntari. Ambele echipe au marcat!

Etapa a 25-a, penultima a sezonului regular in Liga 1, a debutat vineri seara cu meciul dintre Chindia Targoviste si FC Voluntari. Partida e live text in aceasta pagina de la ora 17:30.

19:24

90'

Gol Tira!

Voluntari da lovitura in prelungiri si marcheaza prin Tira cu o executie din interiorul careului. O faza creata insa de fundasul Pascanu urcat in ofensiva. Acesta a preluat pe piept o minge centrata din dreapta si l-a pus la incercare pe Moldovan cu un sut in forta. Mingea respinsa a fost reluata in poarta de Tira.

83'

Gol Ionita!

Chindia egaleaza dupa o faza de la coltul terenului. Ionita apare singur in sase metri si reia cu capul in poarta pentru 1-1.

82'

Sut trimis de Bic din afara careului pe jos. Respinge Cojocaru in corner.

80'

Gorobsov trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera. Minge trimisa pe jos.

67'

Muta si Teja din inaltul tribunei, acesta fiind suspendat, cu Sanoh in locul lui Gheorghe, marcatorul golului.

66'

Ultima schimbare la Chindia, cu Ionita intrat in locul lui Pitfor.

62'

Dangubic in locul lui Berisha la Chindia.

56'

Capatana incaseaza cartonasul, al doilea pentru ilfoveni in acest meci.

55'

Centrare din dreapta si Berisha reia imprecis cu capul. Mingea ii venise perfect pe cap.

54'

Laidouni in locul lui Eric la Voluntari.

49'

Struna de la oaspeti e avertizat.

46'

Start de repriza secunda.

18:37

Muta si Chindia cu Negut in locul lui Negrea.

18:35

Tira in locul lui Simonovski la oaspeti.

18:19

Pauza la Ploiești.

43'

Acelasi Ivancic reia acrobatic dupa o centrare din corner.

41'

Centrare din stanga si Ivancic reia cu capul pe langa poarta. Chindia rateaza de putin egalarea.

24'

Simonovski scapa ieftin dupa o intrare cu piciorul sus in jumatatea adversa.

22'

Cojocaru se opune golului la sutul lui Bic din interiorul careului.

20'

Negrea suteaza peste poarta dupa o respingere a lui Cojocaru (Voluntari).

17'

Pascanu reia cu capul pe langa poarta. Tabela ramane nemodificata.

16'

Acelasi Ion Gheorghe ii pune mari probleme lui Dinu Moldovan cu un sut din afara careului. O minge cu pamantul respinsa in extremis de portarul Chindiei.

8'

Gol Gheorghe!

Voluntari deschide scorul pe contraatac prin Ion Gheorghe. A doua reusita pentru fostul dinamovist.