2
Viitorul
Jo Santos 84' Chitu 54'

Asa am trait Chindia - Viitorul

De la 20:30 am transmis live text in aceasta pagina un super duel din playout, in CASA Liga 1.

22:21

Final de partida. Trei puncte mari obtinute de Viitorul pentru ramanerea in Liga 1.

86'

Cabuz intra in locul lui Cojocaru, accidentat.

84'

Portarul Cojocaru acuza o accidentare si jocul este oprit.

84'

Ely Fernandes intra in locul lui Chitu la Viitorul.

84'

Gol Jo Santos!

Viitorul isi dubleaza avantajul. Jo Santos aduce linistea pentru echipa dorbrogeana cu un sut din interiorul careului deviat in urma unui corner.

80'

Cea mai mare ocazie pentru Chindia. Sutul lui Popa sterge bara din stanga a portii aparate de Cojocaru.

75'

Acelasi Boboc apare la finalizare si incearca poarta cu stangul. Mingea e deviata in corner.

73'

Boboc apare in marginea careului advers si trimite in forta mult peste poarta.

73'

Interventie a portarului MOldovan la sutul lui Ciobanu din afara careului. Corner pentru Viitorul.

56'

Dubla inlocuire la Viitorul: Matei in locul lui Gradinaru si Marquinhos in locul lui Grameni.

54'

Gol Chitu!

Viitorul deschide scorul prin Aurelian Chitu dupa o patrundere energica a lui Radu Boboc in flancul stang pana la limita terenului. Un gol marcat cu capul din 1-2 metri.

53'

Insista mai mult Viitorul in cautarea golului. Sut trimis de Jo Santos blocat in extremis. Corner pentru oaspeti.

50'

Tsoumou suteaza din marginea careului pe langa poarta Chindiei.

46'

Prima schimbare la Viitorul: Tsoumou in locul lui Ganea.

46'

A inceput repriza a doua.

21:16

Radu Petrescu fluiera finalul primei repriza. In continuare 0-0 la Buzau.

42'

Ganea trage pe langa poarta gazdelor.

39'

Centrare din dreapta in fata portii. Cojocaru este la post si retine.

32'

Cojocaru este atenti si retine sutul lui Popa din interiorul careului.

22'

Negut incearca un exterior din marginea careului. Minge retinuta de Cojocaru.

16'

Sut trimis de Ciobanu spre poarta gazdelor. Intervine portarul Moldovan.

1'

A inceput meciul de la Buzau.

0'

Chindia: 61 Moldovan - 2 Martac, 15 Dinu, 95 Celea, 23 Kocic - 20 Negut, 22 Rata, 80 Dumitrascu, 6 Serban - 19 Popa, 10 Neicutescu.

Viitorul: 12 Cojocaru - 30 Gradinaru, 5 Mladen, 21 Dobrosavlevici, 77 Boboc - 17 Ciobanu, 18 Artean, 24 Grameni - 25 Chitu, 7 Ganea, 11 Jo Santos.

18:25

Chindia şi Viitorul s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, un joc a fost câştigat de dâmboviţeni, trei de către constănţeni, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 17 martie 2021, Viitorul - Chindia 0-0.

Cu patru victorii şi trei remize, Chindia conduce detaşat play-out-ul, fază a competiţiei în care a primit doar un gol.

De partea cealaltă, Viitorul a scos patru puncte din precedentele două etape (0-0 cu FC Hermannstadt, 1-0 cu C Argeş) şi a urcat deasupra locurilor de baraj.