1
0
Gaz Metan

Asa am trait Chindia Targoviste - Gaz Metan Medias

Etapa a 7-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu meciul dintre Chindia Targoviste si Gaz Metan Medias.
Meciul a fost live text in aceasta pagina dupa ora 14:00.

15:57

90'

Negut aproape de 2-0. Blocheaza portarul Buzbuchi.

87'

Asediu total in careul Chindiei. Rezista pana acum aparare targovistenilor.

57'

Cartonas rosu !

Chindia ramane in zece jucatori. Dumitrascu vede rosu direct pentru un fault dur asupra lui Chamed.

50'

Yameogo aproape de 2-0. Respinge portarul Gazului.

47'

Gol Florea!

Centrare din flancul drept si Florea pune capul decisiv pentru 1-0. Totul a pornit de la o pasa trimisa la adversar pe constructia oaspetilor.

14:49

Pauza in meciul disputat la Ploiesti pe arena "Ilie Oana".

32'

Buzbuchi se remarca si respinge cu piciorul sutul lui Negut la coltul scurt. O interventie cu piciorul la cea mai mare ocazie de pana acum.

24'

Manuel intrat in locul lui Costea la oaspeti.

14'

Costea faulteaza din spate si vede primul galben al meciului.

2'

Aioani blocheaza un sut din interiorul careului. Prima ocazie a meciului apartine oaspetilor.

1'

A inceput meciul arbitrat de Viorel Flueran.

13:50

Chindia: 25 Aioani – 15 Dinu, 17 Pitian, 48 Fomba, 3 Ionita – 20 Negut, 22 Rata, 80 Dumitrascu, 7 Yameogo – 19 Popa, 11 Florea.

Gaz Metan: 31 Buzbuchi – 21 Butean, 5 Baco, 25 Larie, 98 Velisar – 13 Deaconu, 11 Costea, 27 Cardoso, 24 Romeo – 91 Valente, 3 Matias.

10:47

Avancronica

Chindia şi Gaz Metan s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul regulat precedent, când au înregistrat două remize, 2-2 la Mediaş şi 1-1 la Ploieşti.

Emil Săndoi vs Jorge Costa, duel în premieră în Liga 1.

După șase meciuri, Chindia are doar patru goluri primite şi numai două jocuri cu gol încasat.

Un singur succes a reuşit Gaz Metan în precedentele opt deplasări din campionat, 4-1 la Iaşi (12 septembrie 2020), în rest are două remize şi cinci partide pierdute.

Medieşenii au primit cel puţin un gol în 12 dintre ultimele 13 jocuri disputate în Liga 1 pe teren advers.