2
Sepsi
Aganovic 69'

Asa am trait Chindia - Sepsi 1-2

De la ora 18:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Chindia Targoviste - Sepsi Sf.Gheorghe.

19:51

S-a incheiat partida.

90'

Pitian trimite cu capul pe langa poarta oaspetilor.

78'

Gol Achachbar!

Sepsi intoarce spectaculos rezultatul. Achachbar scutura plasa cu un sut din afara careului.

73'

Popa cade in careul oaspetilor dupa o patrundere pe contraatac. Arbitrul Barsan lasa jocul sa continue.

69'

Gol Aganovic!

Sepsi egaleaza prin Aganovic cu un sut de pe linia careului de 16 metri.

65'

Vasvari trimite pe poarta dintr-o lovitura libera. Aioani e acolo si retine.

63'

Safranko in locul lui Bajramovic, jucator care nu si-a rasplatit antrenorul pentru titularizare.

46'

A inceput repriza secunda.

18:46

Pauza in meciul de la Giurgiu.

45'

Petrila trimite pentru Bajrovic in careul gazdelor. Sutul suedezului lasa de dorit.

39'

Gol Dumitrascu!

Chindia deschide scorul prin Dumitrascu. Executie suberba din marginea careulu dupa eroarea lui Tincu.

25'

Galben incasat de Rata.

14'

Primul corner al meciului pentru Chindia.

1'

Partida se disputa la Giurgiu.

1'

A inceput meciul.

17:49

Chindia: Aioani - Căpuşă, Iacob, Piţian, Bourama - Neguţ, Dulca, Raţă, Dumitraşcu - Popa, Florea.
Rezerve: Moldovan - Cherchez, Berisha, Costea, Ioniţă, Martac, Negra, Neicuţescu, Yameogo.

Sepsi: Fernandez - Dimitrov, Tincu, Dumitrescu, Ştefan - Golofca, Fofana, Vaşvari, Purece - Petrila, Bajrovic.
Rezerve: Niczuly - Achachbar, Aganovic, Fulop, Gal-Andrezly, Nouvier, Safranko, Ştefănescu.

12:38

Avancronica

Chindia şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în ediţia precedentă, atunci când covăsnenii au câştigat două dintre cele patru jocuri, alte două partide încheindu-se la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 13 iulie 2020, Sepsi OSK - Chindia 2-0, goluri înscrise de Karanovic şi Safranko.

Chindia are cel mai slab atac din CASA Liga 1, doar șase goluri marcate, dintre care patru din acţiune.