1
Rapid
Sefer 59'

Asa am trait Chindia - Rapid

Etapa a 12-a s-a incheiat cu duelul dintre Chindia si Rapid. Meciul a fost live text in aceasta pagina, luni seara, de la ora 21:00.

23:01

69'

Popa aproape de gol dupa o centrare din lovitura libera in fata portii. Moldovan a respins in corner.

59'

Gol Sefer!

Rapid reduce din diferenta prin sutul lui Sefer din lovitura libera. Mingea a fost deviata de Popa.

57'

Gol Negut!

Moldovan respinge mingea in fata si Negut o impinge in poarta pentru 2-0.

46'

Dinu si Orozco la Chindia din debutul partii secunde.

46'

Start de repriza secunda.

21:55

Lucian Rusandu a fluierat finalul primei reprize. 1-0 pentru Chindia, echipa fara victorie pana acum in prima liga.

39'

Boldor, al doilea jucator avertizat din tabara gazdelor.

37'

Dubla inlocuire la Rapid. Au intrat Papeau si Luckassen in locul lui Ionita si Costache.

35'

Golul celor de la Chindia e anulat corect de VAR pe motiv de offside evident.

33'

Chindia marcheaza prin Popadiuc pentru 2-0 dupa o faza de contraatac, dar faza e analizata pentru o suspiciune de offside.

32'

Galben incasat de Dumitrascu (Chindia).

30'

Ocazie pentru Chindia la mingea stearsa de Celea din sase metri. Moldovan intervine decisiv.

22'

Golul Rapidului a fost anulat pentru o pozitie de offside. Arbitrul a venit la margine sa vada reluarea.

19'

Rapid egaleaza prin Albu dupa o faza de la coltul terenului.

19'

Sefer suteaza de la distanta. Mingea e respinsa in corner.

15'

Gol Popa!

Popadiuc paseaza cu calcaiul pentru Popa si acesta deschide scorul singur cu portarul.

13'

Iacob (Rapid) aproape de gol impotriva fostei sale echipe dpua o centrare din corner.