0
0
Rapid

Chindia - Rapid 0-0 in playout. Primele puncte pierdute cu Mutu pe banca

Echipele Chindia Targoviste si Rapid Bucuresti au remizat, scor 0-0, in etapa a 7-a din playout.

Chindia ramane cu o singura victorie in ultimele 15 meciuri in Liga 1 din postura de gazde. In rest, sapte remize si sapte infrangeri pentru targovisteni.

Rapid marcase cel putin un gol in cinci din ultimele sase meciuri disputate in deplasare.

Adrian Mutu avea numai victorii de la preluarea echipei Rapid, sapte la numar, inregistrand un nou record in istoria clubului giulestean.

Remiza cu Chindia reprezinta prima partida in care giulestenii pierd puncte cu Mutu pe banca.

In prima partida a rundei a saptea din Liga 1 - Playout, Sepsi a trecut de Gaz Metan Medias, pe teren propriu, cu 3-1.

Vedeti aici clasamentul din playout

Chindia: Căbuz - Căpuşă, Piţian, Al. Iacob, C. Dinu (Sila '4/Popadiuc '72) - Butean, Dulca, Passaglia, A. Şerban - Chamed - D. Florea (Chunchukov '84). Antrenor: Emil Săndoi

Rapid: H. Moldovan - Moise (Pănoiu '60), Săpunaru, Dr. Grigore, Jr. Morais - Albu, Dandea, Kait - Al. Ioniţă II (Stahl '60), Vojtus (Bălan '46), R. Ilie. Antrenor: Adrin Mutu