1
Poli Iasi
Cristea 63'

Asa am trait Chindia - Poli Iasi 1-1

Etapa a 16-a din CASA Liga 1 a continuat, miercuri, cu meciul Chindia Targoviste - Poli Iasi. Partida a fost fi live text in aceasta pagina de la ora 17:00.

18:53

90'

Aioani se opune golului la sutul lui Andrei Cristea. Sansa uriasa ratata de Poli Iasi in ultimul minut din cele trei aditionale.

85'

Negut trimite din marginea careului putin pe langa poarta oaspetilor.

70'

Zajnovic in locul lui Mensaj (Poli Iasi).

63'

Gol Cristea!

Andrei Cristea aduce egalarea dupa un corner. Mingea prelungita de Frasinescu cu capul a fost trimisa in poarta de Cristea din 2-3 metri.

58'

Andrei Cristea faulteaza in atac si nu scapa de avertisment.

46'

17:47

Pauza in meciul programat pe terenul Centrului National de la Buftea.

42'

Lovitura libera pentru Chindia dupa un fault comis in stanga de Busu. Centrare in careu si o reluare cu capul peste poarta din partea lui Popa.

36'

Mensah in locul lui Fransisc Cristea la Poli Iasi.

35'

Lovitura libera pentru Poli Iasi. Passaglia ii lasa mingea lui Calcan, insa acesta trimite in zidul Chindiei.

26'

Francisc Cristea (Poli Iasi) e primul jucator avertizat.

13'

Gol Dumitrascu!

Chindia deschide scorul prin Dumitrascu. Acesta a reluat din afara careului o minge pe care portarul oaspetilor a scapat-o in poarta.

1'

A inceput meciul.

0'

Chindia: 25 Aioani - 98 Capusa, 17 Pitian, 66 Iacob, 15 Dinu - 20 Negut, 22 Rata, 8 Dulca, 80 Dumitrascu - 19 Popa, 11 Florea.

Poli Iasi: 95 Brinza - 19 Onea, 23 Frasinescu, 3 Baxevanos, 24 Busu - 88 Cristea, 19 De Iriondo, 8 Passaglia - 11 Vanzo, 10 Cristea, 90 Calcan.

13:14

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de trei ori s-a impus Poli Iaşi, un joc a fost câştigat de Chindia, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 23 august 2020, CSM Poli - Chindia 1-0, gol marcat de Pablo Passaglia. Acesta a fost şi unicul duel direct din Liga 1 între antrenorii Daniel Pancu şi Emil Săndoi.

Chindia este echipa cu cel mai slab atac din campionat, doar 12 goluri marcate, dintre care șapte au fost reuşite pe teren propriu.