1
Gaz Metan
Valente 73'

Chindia - Gaz Metan 1-1 in primul meci al etapei a 6-a din playout

Etapa a 6-a din CASA Liga 1 - Playout a debutat, marti seara, cu meciul dintre Chindia Targoviste si Gaz Metan Medias.

Popa a deschis scorul in minutul 52 dintr-o lovitura de la 11 metri acordata dupa faultul comis de Horj asupra lui Negut.

Gaz Metan a egalat in minutul 72 prin Ricardo Valente, acesta profitand de o degajare gresita a portarului Aioanei.

Portarul celor de la Chindia a fost inlocuit dupa patru minute de la aceasta faza.

Formatia targovisteana ajunge la sapte meciuri fara infrangere in CASA Liga 1.

Chindia: Aioani (Moldovan '76) - Căpuşă, Piţian (Kocici '46), P. Iacob, C. Dinu - Dulca, Raţă - D. Popa, Neguţ, Dumitraşcu - D. Florea (Berisha '85). Antrenor Emil Săndoi;

Gaz Metan: Pleşca - Yuri (Baco '46), Larie, Horj - Butean, Moura, Alceus (Pambou '70), R. Deaconu (Chamed '70), Velisar - P. Costea (Ze Manuel '25), Valente (R. Romeo '78). Antrenor Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Neguţ '29 / Yuri '45+1, R. Romeo '81.

Arbitri: Lucian Rusandu - George Neacşu şi Vlad Bârleanu - Viorel Flueran;

73'

Gol Valente!

Gaz Metan egaleaza prin Ricardo Valente.

52'

Gol Popa!

Chindia deschide scorul prin Daniel Popa.

46'

Kocic in locul lui Pitian la Chindia.

46'

Baco in locul lui Yuri (Gaz Metan).

19:49

Lucian Rusandu pune capat primei reprize. O prima parte saraca in faze de poarta. Doar doua suturi spre poarta care au apartinut gazdelor si trei cornere in dreptul celor de la Chindia.

45'

Yuri Matias (Gaz Metan) avertizat cu galben pentru proteste.

29'

Cristian Negut (Chindia) vede primul galben al meciului.

25'

Ze Manuel in locul lui Paul Costea (Gaz Metan).

1'

A inceput meciul de la Buzau.

19:02

Chindia: 25 Aioani - 98 Capusa, 17 Pitian, 66 Iacob, 15 Dinu - 8 Dulca, 22 Rata - 19 Popa, 20 Negut, 80 Dumitrascu - 11 Florea.

Gaz Metan: 12 Plesca - 3 Yuri Matias, 25 Larie, 33 Horj - 21 Butean, 2 Gabriel, 92 Alceus, 13 Deaconu, 98 Velisar - 11 Costea, 91 Valente.

14:46

Avancronica

Chindia vs. Gaz Metan în Liga 1: 4 jocuri - o victorie Chindia - două remize - o victorie Gaz Metan.

Chindia are patru victorii si un egal in ultimele cinci meciuri de campionat.

O infrangere a suferit Gaz Metan in ultimele sase meciuri din Liga 1. In rest medisenii au obtinut trei victorii si doua egaluri.