Chindia – FC Voluntari 0-0. Budescu a debutat la ilfoveni

Echipele Chindia Targoviste si FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 22-a in Liga 1, partida disputata la Ploiesti.

Un meci in care cele doua echipe au fost preocupate mai mult sa nu primeasca gol si la final toata lumea a parut multumita cu punctul obtinut.

La FC Voluntari a debutat Constantin Budescu, acesta intrand incepand cu minutul 68 in locul lui Ion Gheorghe.

Ajuns liber de contract la Voluntari dupa despartirea de FCSB, Budescu nu a aratat nimic notabil pe teren in minutele jucate.

Chindia a ratat cea mai mare ocazie a meciului pe final, cand Popa nu l-a putat invinge pe Popa cu o reluare din interiorul careului.

Pitian a trecut si el aproape de gol in prelungirile partidei la o centrare a lui Florea dintr-o lovitura libera.

Cu punctul obtinut FC Voluntari e sigura de ramanerea pe pozitia a treia in clasament.

Chindia Târgovişte: Căbuz – Căpuşă (Butean ’59), Piţian, Celea, Ad. Ioniţă – Corbu (Sila ’59), Dulca (Martac ’70), P. Iacob, Popadiuc – D. Popa, Florea. Antrenor: Emil Săndoi.

FC Voluntari: M. Popa – D. Ciobotariu, Tamaş, Armaş, Al. Vlad (Ricardinho ’46) – Meleke, Droppa (Tavares ’86) – Costin, I. Gheorghe (Budescu ’68), Raţă (Lopes ’77) – Nemec (L. Fulop ’86). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: Iacob ’83, Căpuşă ’84 / Droppa ’15, Tamaş ’70, Meleke ‘90+2.

Arbitri: Cătălin Popa – Vasile Marinescu, Romică Bîrdeş – Iulian Călin.