1
Academica
Cascini 60'

Asa am trait Chindia - Academica 2-1. Ilfovenii reduc din diferenta

O noua etapa in CASA Liga 1, a 18-a, a debutat vineri seara cu meciul Chindia Targoviste - Academica Clinceni. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 17:00.

18:52

86'

CARTONAS GALBEN
Dumitru (Academica) pentru un fault asupra lui Dulca.

80'

Cascini intervine din spate si trimite mingea in corner. Rata centreaza de la coltul terenului fix in bratele portarului.

60'

Gol Cascini!

Centrare din stanga, Iacob reia cu capul defectuos si totul se transforma intr-o pasa de gol pentru Cascini. Academica reduce din diferenta.

59'

SCHIMBARE
Markovic in locul lui Cebotaru (Academica).

49'

Parvulescu (Academica).

46'

SCHIMBARE
Moulin in locul lui Pashov (Academica).

46'

Start de repriza secunda.

17:51

Pauza in meciul disputat la Bufta, pe terenul Centrului National al FRF.

39'

CARTONAS
Gardos (Academica) vede cartonasul galben.

28'

Gol Negut!

Chindia isi dubleaza avantajul pe tabela.

25'

Gol Popa!

Deschidere de scor. Fostul dinamovist Popa marcheaza pentru 1-0.

20'

CARTONAS
Popa (Chindia) avertizat pentru o simulare.

19'

Pirvulescu in locu lui Andronic (Academica).

12'

Aioani respinge peste poarta reluarea lui Dobrescu (Academica).

6'

Gol anulat Chindiei pentru un offside la Popa.

1'

A inceput meciul.

0'

Chindia: 25 Aioani - 98 Capusa, 17 Pitian, 66 Iacob, 15 Dinu - 20 Negut, 8 Dulca, 22 Rata, 80 Dumitrascu - 11 Florea, 19 Popa.

Academica: 1 Valceanu - 6 Pashov, 15 Jutric, 5 Gardos, 21 Dobrescu - 77 Popa, 37 Cebotaru, 24 Cascini - 25 Cordea, 23 Chunchukov, 28 Andronic.

11:39

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de trei ori au câştigat ilfovenii, un joc s-a terminat cu victoria târgoviştenilor, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

Singurul succes din contul dâmboviţenilor s-a înregistrat pe 29 iulie 2020, Chindia - Academica 3-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 12 septembrie 2020, Academica - Chindia 0-0.

Emil Săndoi vs Ilie Poenaru în Liga 1: două jocuri - o victorie Săndoi - o remiză.