2
FC Voluntari
Balan 30' 10'

Concordia Chiajna, condamnata la retrogradare dupa 0-2 cu Voluntari

Echipa FC Voluntari a castigat, vineri seara, meciul disputat in deplasare cu Concordia Chiajna, in deplasare, scor 2-0 (2-0), prin dubla lui Adrian Balan. Vedeti clasamentul actualizat din playout.

Atacantul Voluntarilor a deschis scorul dupa zece minute cu o lovitura de cap din centrarea lui Capatana din flancul drept.

Acelasi Balan a dublat avantajul oaspetilor a transformat in gol o lovitura libera de la marginea careului in minutul 30.

Intre cele doua reusite gazdele au ratat egalarea prin Serediuc dupa o patrundere personala in careul advers.

Acelasi Serediuc a ratat a doua mare ocazie a Concordiei in minutul 40 din minge intoarsa de Pena, excelent plasat pe post de pivot.

In partea secunda gazdele au avut un gol anulat pentru un fault in atac comis de Cristescu la un duel aerian cu Balauru.

19:53

58'

Cristescu trimite cu capul in poarta, dar golul este anulat pentru un fault in atac la Balauru.

57'

Intrat de cateva zeci de secunde in locul lui Serediuc, Munteanu patrunde in careu si suteaza la coltul scurt in bratele lui Balauru.

55'

Minge in adancime la cealalta poarta pentru Balan, intervine decisiv Dobrosavlevici si indeparteaza balonul.

54'

Centrare in fata portii pentru Herea si acesta reia in bratele lui Balauru.

46'

18:49

Pauza la Chiajna dupa o repriza dominata de oaspeti.

45'

Balauru retine din picioarele lui Cristescu la o minge deviata nefericit de Acsinte.

40'

Serediuc rateaza a doua mare ocazie pentru Concordia in aceasta repriza. Pena isi joaca excelent rolul de pivot, protejeaza mingea in duel cu Maftei si intoarce pentru sutul lui Serediuc.

33'

Balan trimite din nou in poarta, dar de aceasta data atacantul oaspetilor a fost surprins in pozitie afara din joc.

30'

Gol Balan!

Balan transforma in gol o lovitura libera din marginea careului. Dubla reusita de atacantul Voluntariului.

16'

Balauru scoate in corner sutul lui Serediuc. Excelenta pasa lui Pena si cursa lui Serediuc pe stanga in careul oaspetilor.

10'

Gol Balan!

Balan deschide scorul cu o lovitura de cap dupa o excelenta centrare din dreapta oferita de Capatana.