0
0
CSM Poli Iasi

Chiajna ramane fara victorie in playout dupa remiza cu CSM Poli Iasi

Concordia Chiajna si CSM Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 0-0, vineri seara, in deschiderea etapei a 8-a din playout.

In urma acestui rezultat Concordia Chiajna o egaleaza la puncte pe Pandurii Tg.Jiu, ocupanta locului de baraj, dar lupta este departe de a fi incheiata.

CSM Poli Iasi ramane pe primul loc in clasamentul din playout, dar poate ceda aceasta pozitie in cazul unei victorie a celor de la Gaz Metan Medias.

In pofida unei dominari teritoriale a oaspetilor, cele mai mari ocazii ale meciului au apartinut celor de la Chiajna si acestea au venit in finalul primei reprize.

Mai intai Caparco s-a opus la reluarea cu capul din partea lui Cristescu, pentru ca mai apoi acelasi Caparco sa devieze in transversala sutul senzational trimis din afara careului de catre Deaconu.

Pe urmarire Cristescu n-a reusit sa prinda spatiul portii si la cabine s-a intrat fara goluri.

In partea secunda cele doua echipe s-au preocupat mai mult sa nu primeasca gol si de aici a rezultat o noua remiza alba, a treia la rand pentru ieseni dupa cele din partidele cu FC Voluntari si ASA Tg.Mures.

22:20

75'

Bosoi nu prinde poarta cu o minge sutata din 14-15 metri dupa o respingere a gazdelor.

73'

Sut peste poarta trimis de Gradinaru de la peste 30 de metri.

72'

Fota vede cartonasul galben pentru o intrare dura asupra lui Bole desprins intr-o actiune pe dreapta.

68'

Centrare pe poarta a lui Deaconu respinsa de portarul Caparco. Va fi corner pentru gazde.

67'

Sato vede primul cartonas galben pentru un fault asupra lui Gradinaru plecat intr-un sprint sustinut pe dreapta.

64'

Tiganasu cade in careul celor de la Chiajna, dar este indemnat de Coltescu sa se ridice grabnic.

62'

Golubovic reia pe langa poarta Chiajnei dintr-o pozitie dificila la o centrare a lui Ciuca.

46'

S-a reluat meciul de la Chiajna.

21:18

Sebastian Coltescu a fluierat finalul primei reprize.

45'

Sansa uriasa de gol pentru Concordia la ultima faza a repriza. Debutantul Deaconu prinde un sut senzational din afara careului, Caparco respinge in transversala si pe urmarire Cristescu trimite peste poarta.

37'

Mare ocazie de gol a gazdelor la reluarea cu capul trimisa de Cristescu. Respinge portarul Caparco acrobatic.

31'

Sut pe centrul portii expediat de Raul Costin. O minge la care portarul Caparco n-a avut nicio emotie.

23'

Stefanescu ameninta poarta gazdelor cu un sut din marginea careului. De putin a ratat acesta deschiderea scorului.

14'

Actiune buna a lui Albu, insa acesta aluneca in momentul sutului si mingea se duce pe langa poarta.

12'

Filipinezul Sato incearca sutul la poarta, dar se opune providential fundasul gazdelor Bejan.