1
Dinamo
Nemec 52'

Asa am trait Chiajna - Dinamo 2-1

Ati urmarit in aceasta pagina ultima partida a etapei a 23-a, Concordia Chiajna - Dinamo.

21:59

Marcel Barsan fluiera finalul meciului dupa 9 minute si 20 de secunde suplimentare. Initial se aratasera doar 7 de la margine.

90'

Acelasi Bawab mai iroseste o sansa si tot cu o lovitura de cap peste poarta.

90'

Bawab reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Bumba.

90'

Pasa in careu pentru Serediuc si acesta este blocat in extremis de Penedo.

90'

Nu mai putin de 7 minute de prelungire aratate de la margine!

81'

Gol Cristescu!

Chiajna revine la conducere prin Cristescu in urma unei faze fixe. Barboianu centreaza din dreapta intr-un careu aglomerat, Penedo respinge in fata si Cristescu reia decisiv.

78'

Debut si pentru Bumba, jucator care este aruncat in lupta de Andone in locul lui Mahlangu.

73'

Bawab debuteaza la Dinamo. Nemec este jucatorul schimbat de iordanian.

68'

Balgradean retine un balon trimis cu capul de Busuladzic. Mingea s-ar fi dus pe langa poarta.

52'

Gol Nemec!

Dinamo egaleaza prin slovacul Nemec excelent lasat singur cu portarul de Oliva.

46'

Start de repriza secunda. Andone schimba sistemul cu Oliva in locul lui Cecarrelli. Dinamo revine la formula cu patru aparatori.

20:48

Dupa 45 de minute Concordia o conduce pe Dinamo.

44'

Sansa mare de gol ratata si de Concordia prin Serediuc. Sutul acestuia din actiune a fost scos in corner de Penedo.

40'

Cristescu vede cartonasul pentru un fault din spate la Hanca.

38'

Sansa mare de gol ratata de Dinamo la sutul lui Hanca scos de Balgradean. Prins pe picior gresit, Nemec n-a reusit sa profite de sansa ivita.

31'

Gol Costin!

Noul intrat Raul Costin deschide scorul cu un sut din opt metri dupa un corner al gazdelor.