2
0
Viitorul

Asa am trait CFR Cluj - Viitorul 2-0

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina derby-ul zilei in Liga 1 Betano, meciul CFR Cluj - Viitorul. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului, de catre membrii care dețin un cont si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:53

Fluier final in Gruia.

90'

Trei minute suplimentare pentru acest meci.

87'

Tucudean reia cu capul spre poarta din centrarea lui Benzar. Din nou Rimniceanu se opune golului.

87'

Ganea suteaza in forta, respinge portarul Vitca in fata si Muresan trimite in corner.

86'

Cicaldau scoate lovitura libera in duelul sau cu Deac la marginea careului advers.

82'

Gol Boli (ag)!

Bokila ii preseaza pe cei doi stoperi de la Viitorul si din Boli mingea intra in poarta.

81'

Deac suteaza peste poarta.

80'

Nouvier obtine lovitura libera in preajma careului advers la un duel cu Cicaldau.

74'

Urko Vera ii lasa locul in teren lui Bokila.

74'

Dan Petrescu se arunca in genunchi pe margine si loveste gazonul cu pumnii.

73'

Deac reia din prima pe langa poarta la capatu unui contraatac spectaculos.

57'

Rimniceanu se opune in doua randuri golului. CFR continua asediul si Paun trimite peste poarta.

55'

Hoban ia galben pentru tinerea lui Chitu. Pe margine centralul Avram il avertizeaza pe Dan Petrescu ca va fi trimis in tribuna.

46'

O schimbare la Viitorul. A intrat Cicaldau in locul lui Nedelcu.

46'

Start de repriza secunda.

21:47

Pauza in Gruia.

44'

Parada din partea lui Rimniceanu la sutul centrare trimis de Manea. La originea fazei s-a aflat acelasi Urko Vera.

35'

Nedelcu este avertizat pentru o interventie asupra lui Culio.

32'

Manea centreaza in careul oaspetilor pentru aparitia lui Deac. Acesta este blocat.

24'

Faza controversata in careul celor de la Viitorul. Urko Vera trimite in poarta, dar golul este invalidat pentru un hent comis de atacantul spaniol.

23'

Ganea trimite in corner dupa un nou atac al gazdelor. Hagi e nemultumit pe margine.

19'

Cartonas galben incasat de Chitu.

17'

Gol Vera!

Urko Vera deschide scorul printr-o alunecare de mare jucator la centrarea lui Deac din flancul drept.

15'

Lovitura de cap retinuta de Rimniceanu.

7'

Actiune in stanga cu Deac in prim plan. Acesta centreaza la intalnire pentru Nouvier si gazdele obtine cornerul.