1
Viitorul
Dobrosavlevici 53'

Asa am trait CFR Cluj - Viitorul

Etapa a 21-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, joi seara, cu meciul CFR Cluj - Viitorul Constanta.

21:51

90'

Gol Hoban!

CFR Cluj revine la conducere prin Hoban. Acesta reia in poarta o minge revenita din bara la sutul lui Chipciu.

54'

Paun incearca poarta de la distanta. Mingea se duce mult peste.

53'

Gol Dobrosavlevici!

Gafa enorma comisa de Balgradean la o centrare banala din flancul stang. Portarul scapa mingea din maini si Dobrosavlevici trimite in poarta pentru 1-1.

46'

A inceput partea secunda.

20:46

Pauza in Gruia.

31'

Gol Itu!

Camora centreaza din stanga si Itu reia cu capul din sase metri pentru 1-0.

29'

Pereira obtine lovitura libera in jumatatea adversa. Domina cei de la CFR Cluj.

27'

Burca trimite pe langa poarta dintr-o centrare a lui Costache.

17'

Balgradean se opune golului la sutul lui Benzar din interiorul careului. Capitanul oaspetilor urcat in pozitie de atacant.

9'

Recupereaza Itu si Hoban trimite mult peste poarta.

7'

Lovitura de cap a lui Burca. Minge retinuta de Cabuz.

6'

Ely suteaza in blocajul lui Vinicius.

1'

Rondon trimite pe langa poarta din centrarea lui Pereira.

1'

A inceput meciul.

0'

CFR Cluj: 34 Balgradean - 4 Manea, 55 Vinicius, 3 Burca, 45 Camora - 94 Itu, 28 Hoban, 7 Paun - 11 Pereira, 99 Rondon, 18 Costache.

Viitorul: 34 Cabuz - 19 Benzar, 5 Mladen, 21 Dobrosavlevici, 77 Boboc - 13 Matei, 18 Artean, 17 Ciobanu - 30 Gradinaru, 7 Ganea, 27 Ely Fernandes.

17:50

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie internă, de 10 ori s-au impus clujenii, de opt ori au câştigat constănţenii, iar alte cinci jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CFR gazdă: 11 meciuri - 5 victorii CFR Cluj - 2 remize - 4 succese Viitorul.

Cea mai recentă confruntare directă: 4 octombrie 2020, Viitorul - CFR Cluj 1-1 (K. Luckassen / C. Deac - penalty).

Edward Iordănescu vs Mircea Rednic în toate competiţiile: 9 jocuri - două victorii Iordănescu - 3 remize - 4 victorii Rednic;

Edward Iordănescu vs Viitorul: 10 jocuri (toate în Liga 1) - 5 victorii - două remize - 3 înfrângeri;

Mircea Rednic vs CFR Cluj în toate compatiţiile: 14 jocuri - 5 victorii - 3 remize - 6 înfrângeri.