0
0
Viitorul

Asa am trait CFR Cluj - Viitorul 0-0

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze din meciul CFR Cluj - Viitorul (0-0).

19:53

Final de meci in Gruia.

82'

Deac ia o faza pe cont propriu si suteaza in bara. Mare ocazie pentru CFR.

73'

Hagi il arunca in lupta pe Doru Dumitrescu in locul lui Purece.

69'

Petelu blocheaza sutul lui Morar si Viitorul repune din corner.

65'

Rus intra in locul lui Nouvier la gazde.

57'

Chitu rateaza de putin reluarea decisiva la o centrare a lui Benzar. Viitorul este echipa mai periculoasa in acest debut de repriza secunda.

55'

Bud isi face intrarea in locul lui Paun.

53'

Miriuta il cheama de la incalzire pe Bud. Acesta nu a jucat niciun minut in ultimele doua meciuri pentru CFR.

46'

S-a reluat meciul de la Cluj-Napoca.

18:49

Se incheie prima repriza cu o faza controversata. Gazdele au acuzat o minge la poartar trimisa de Tiru la care s-ar fi impus o indirecta din interiorul careului celor de la Viitorul.

43'

Faza prelungita de atac a Viitorului care l-a avut in prim plan pe Coman. Sutul acestuia din zece metri a fost blocat de un aparator advers. In cele din urma Minca a intervenit si a retinut.

35'

Prima sansa a Viitorului in acest meci. Chitu primeste in careu, acesta ezita si in cele din urma este blocat de Horj.

32'

Nedelcu incearca sutul de la distanta si mingea se duce mult peste poarta.

28'

Sorsa centreaza in fata portii pentru Omrani. Intervine Rimniceanu si declanseaza contraatacul.

25'

Se ridica fanionul de la margine pentru o pasa care il cauta pe Paun.

16'

Benzar blocheaza sutul lui Omrani din afara careului si gazdele vor repune din corner.

7'

Sorsa il gaseste ideal pe Paun in careu si acesta trimite peste poarta singur cu Rimniceanu.

1'

Incepe meciul din Gruia, unul extrem de important in economia luptei pentru titlu.

17:55

CFR Cluj: Mincă - Petelu, Larie, Horj, Camora - Deac, Gomelt - Sorsa, Păun, Nouvier - Omrani.

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Țîru, Boli, Ganea - Roșu, Nedelcu, Vînă - Purece, Chițu, Coman.