2
0
Universitatea Craiova

Asa am trait CFR Cluj - Universitatea Craiova

Sambata de la 20:30 am transmis live text meciul CFR Cluj - Universitatea Craiova din etapa a 13-a in Liga 1.

22:25

Final de meci.

89'

Ivan este avertizat. Singura lui realizare in acest meci, cu ghilimelele de rigoare.

85'

Sut dezamagitor trimis de Ivan departe in peluza.

83'

Djokovic in locul lui Pereira la CFR.

79'

Barbut in locul lui Zakaric. Acesta din urma n-a impresionat cu nimic.

78'

Gol Omrani!

Culio trimite pe poarta din lovitura libera, Pigliacelli respinge in fata si Omrani trimite pentru 2-0 din 10-11 metri.

73'

Pereira vede cartonasul pentru un fault asupra lui Vladoiu.

72'

Omrani in locul lui Traore la gazde. Ivorianul si-a facut datoria.

70'

Gol Traore!

Lacina Traore isi arata clasa si deschide scorul dupa o faza individuala in marginea careului. Totul a pornit de la o pasa a lui Acka direct la adversar.

65'

Kelic in locul lui Balasa la oaspeti.

64'

Arlauskis iese gresit din poarta intr-o prima faza, dar tot el repara in fata lui Zakaric.

61'

Balasa vede galben pentru un fault la Traore.

56'

Culio vede si el cartonasul galben. Primul in tabara gazdelor.

55'

Fortes in locul lui Mihaila la Craiova.

53'

Mihaila vede primul galben al meciului.

21:19

Pauza in Gruia.

39'

Balasa il blocheaza pe Traore cu o alunecare la sacrificiu. In ultimele minute CFR a pus stapanire pe joc.

37'

Paun prinde poarta cu un sut de la distanta.

31'

Un inceput de scandal in careul oaspetilor. Vinicius se ia la harta cu Cosic. Apare acolo si Acka sa puna paie pe foc. In cele din urma spiritele se calmeaza.

29'

Centrare a lui Culio in careu si Traore rateaza reluarea pe poarta. Acka a strans bine acolo.

24'

Hoban trimite pe langa poarta Craiovei dupa o faza prelungita de atac a gazdelor.

13'

Susic trimite peste poarta Craiovei. Prima tentativa a gazdelor la finalizare.

12'

Pana in acest minut Craiova controleaza centrul terenului.

8'

Zakaric ameninta poarta gazdelor cu un sut din interiorul careului. Corner pentru Craiova.